by  in Aktualności, Zapowiedzi

4 gale na Mazowszu

W odstępie miesiąca, w maju i czerwcu, odbędą się cztery gale bokserskie na Mazowszu.
Dwie kibice obejrzą w Warszawie, pozostałe w Nadarzynie i Legionowie.
W ringu walczyć będą m.in. Andrzej Fonfara, Mariusz Wach i Robert Parzęczewski.
Organizatorem dwóch imprez będzie Mariusz Grabowski, przy wsparciu Mariusza Konieczyńskiego i Mateusza Borka.
Gale zaplanowane są na 19 maja w Nadarzynie i 16 czerwca w Warszawie.
Dawniej walki co miesiąc
24-letni Parzęczewski, legitymujący się rekordem 20-1, w tym roku wygrał też z Andrzej Sołdrą. W dawnych latach zdarzało się, że pięściarze walczyli co miesiąc, teraz to już rzadkość.
Tymczasem częstochowianin w dwa miesiące trzykrotnie będzie wychodził na ring. Nazwisko najbliższego rywala nie jest znane.
Chęć walki na każdej gali
– Robert, jeśli nie ma kontuzji, to chciałby rywalizować na każdej gali i nieważne, czy one są w odstępie tygodnia czy miesiąca. Zawsze jest gotowy do walki na dobrym poziomie. Patrząc na statystyki, na dziś jest liderem krajowej kategorii półciężkiej, ale na pewno jeszcze wiele musi poprawić w swoim boksie. Rwie się do każdego przeciwnika, o jakim usłyszy, lecz musimy umiejętnie prowadzić jego karierę, a na pewno da on kibicom wiele satysfakcji – stwierdził promotor.
Brodnicka, Adamek, Masternak wśród gości
Gala w Nadarzynie odbędzie się podczas targów sportowych „Go Activ Show”. – Wśród zaproszonych gości są m.in. mistrz świata kat. półciężkiej i junior ciężkiej Tomasz Adamek, aktualna mistrzyni WBO w super piórkowej Ewa Brodnicka oraz Mateusz Masternak czy Adam Balski, a pojawią się też sportowcy z innych dyscyplin – dodał Grabowski.
Powrót Fonfary
Na liście boxrec wciąż na pierwszym miejscu widnieje nazwisko byłego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC 30-letniego Fonfary, ale on wkrótce przenosi się do wagi junior ciężkiej. 16 czerwca na Torwarze w Warszawie pięściarz od wielu lat mieszkający w USA ma stoczyć pojedynek z Ukraińcem Ismaiłem Sillachem, który także bez powodzenia walczył o pas czempiona.
Z kolei były pretendent w kategorii ciężkiej Mariusz Wach, który po rocznej karencji występował na galach Tymexu, będzie gwiazdą gali 25 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Spotka się z Amerykaninem Erikiem Moliną.
Natomiast gala w Legionowie odbędzie się 2 czerwca. Głównym wydarzeniem będzie starcie Michała Cieślaka z Siergiejem Radczenko.

źródło: rdc.pl

admin4 gale na Mazowszu