by  in Aktualności, Wywiady

Adamek wraca do ringu

Tomasz Adamek szykuje się do zaplanowanej na 18 listopada w Częstochowie walki z Fredem Kassim. Przekonuje, że jest gotowy.
Jestem spokojny, nie odliczam dni, tylko robię swoje – mówi Tomasz Adamek, który w Osadzie Śnieżka koło Karpacza pracuje nad formą przed zaplanowaną na 18 listopada w Częstochowie walką z Fredem Kassim.
– Oby tylko zdrówka nie zabrakło do końca. Ja naprawdę czuję się dużo młodszy, niż wskazuje na to metryka. Byłem nawet badany pod tym względem i okazało się, że wiek mojego organizm to 25 lat. Mogę jeszcze walczyć – opowiada z uśmiechem były mistrz świata w wadze półciężkiej i junior ciężkiej oraz pretendent do tytułu w królewskiej kategorii.
„Góral” jest właśnie w trakcie sesji sparingowych. – Mam trzech sparingpartnerów. Wszyscy na mnie idą, ale daję sobie radę. W czwartek miałem dziesięć rund i było dobrze. Oby dalej tak to wszystko wyglądało – opowiada polski pięściarz. Wśród sparingpartnerów jest m.in. Adam Balski, którego Adamek bardzo chwali. – Adam mi się podoba. Ma talent ruchowy, a jednocześnie chce się uczyć i jest pokorny. Jak słyszę młodego, który mówi, że wszystko umie, to wiem, że nic z tego nie będzie. Z Adamem jest inaczej – mówi o młodszym koledze Tomasz. Balski też szykuje się do występu w Częstochowie.
Wydarzeniem wieczoru będzie oczywiście walka Adamka z Kassim. – Będę chyba w Osadzie Śnieżka do środy przed walką, chociaż to zależy od daty konferencji. A później jadę do Częstochowy i do roboty. Nigdy nie walczyłem w tym mieście, ale często bywam na Jasnej Górze. To bliskie mi miejsce, stolica polskiego kościoła – mówi Adamek.
Na razie Polak skupia się jednak przede wszystkim na Kassim. – Widziałem kilka jego walk, ale i tak wszystko rozstrzygnie się w ringu. Liczę, że dam radę i nie zawiodę. Chcę pokazać, że czterdziestolatek może wygrywać w ładnym stylu – śmieje się Adamek.
O kolejnych planach mówić nie chce, choć wiadomo, że te istnieją. – Najpierw muszę zrobić swoje w Częstochowie, później porozmawiamy o przyszłości – ucina Adamek.
Karta walk gali w Częstochowie:
Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) – Fred Kassi (18-6-1, 10 KO)
Adam Balski (10-0, 8 KO) – Demetrius Banks (9-2-0, 4 KO)
Łukasz Wierzbicki (13-0, 6 KO) – Michał Żeromiński (13-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (16-1, 9 KO) – Said Mbelwa (43-25-5, 28 KO)
Kamil Młodziński (8-2, 5 KO) – Michał Leśniak (7-1, 2 KO)
Mateusz Rzadkosz (5-0-1, 1 KO) – Tomasz Gromadzki (5-0-1, 1 KO)
Damian Wrzesiński (12-1-1, 5 KO) – Marek Laskowski (9-8-2, 1 KO)

źródło: www.przegladsportowy.pl

adminAdamek wraca do ringu