by  in Aktualności, Wywiady

Balski ma smykałkę do boksu

– Nie zdziwię się, jeśli Adam Balski w krótkim czasie rozprawi się z Walery Brudovem. Mój krajan ma bardzo szybkie ręce i mocny cios – mówi drugi z kaliskich bokserów Sebastian Skrzypczyński, który w sobotę wystąpi w swoim mieście na gali „Windoor Boxing Night”.
W walce wieczoru promowany przez Mariusza Grabowskiego Adam Balski (6-0, 5 KO) spotka się z byłym tymczasowym Mistrzem Świata wagi junior ciężkiej Rosjaninem Walery Brudovem (43-9, 29 KO).
– Rosjanin najlepsze lata ma za sobą, zaś Adam jest na fali wznoszącej, w Dzierżoniowie ma dobre warunki do pracy z trenerem Piotrem Wilczewskim. Adam Balski to zawodnik mający smykałkę do boksu i powinien szybko pokonać Walery Brudova. Na zwycięstwie z takim rywalem nie poprzestanie, jestem o tym przekonany – powiedział Sebastian Skrzypczyński (11-13-2, 5 KO), który spotka się natomiast z Robertem Talarkiem (14-12-2, 8 KO).
Przed swoją widownią Sebastian Skrzypczyński już 2 razy wygrywał na galach zawodowych organizowanych w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena Kalisz, przy ul. Sawickiej 22 w Kaliszu.
– W 2013 roku pokonałem Marokańczyka Tarika Sahibeddine, a rok później wygrałem także z Węgrem Lajos Munkacsi. Mam nadzieję, że 3 zwycięstwo z rzędu odniosę w sobotę 24 września, choć doskonale wiem, że Robert Talarek to dobry i twardy bokser. Ostatnio wygrywał na zagranicznych ringach – dodał.
Kaliszanin natomiast przegrał ostatnich 5 walk i bardzo długo czeka na ringowy sukces. – Nie jest sztuką zawalczyć z kimś o mocno ujemnym bilansie i go pokonać. Moim celem jest zwycięstwo z Robertem, który potrafi boksować na dobrym poziomie.
Sebastian Skrzypczyński na co dzień pracuje jako magazynier w firmie Crispy Natural zajmującą się produkcją zdrowej żywności. Na szczęście, jak mówi, nie ma drugich zmian, dlatego po pracy może spokojnie potrenować.
– Nie mam zamiaru narzekać, bo wielu zawodowych bokserów tak funkcjonuje. Cieszę się, że mam okazję boksować na gali organizowanej w sobotę przez Mariusza Grabowskiego. Dawałem dobre walki za granicą, m.in. w Belgii z byłym Mistrzem Europy Jacksonem Osei Bonsu, toczyłem zacięte boje w Anglii czy Rosji, więc postaram się również o bardzo dobry występ w Kaliszu – mówił.

adminBalski ma smykałkę do boksu