by  in Aktualności, Wywiady

Brodnicka atakuje Piątkowską

Ewa Brodnicka (10-0, 2 KO) na listopadowej gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Anitą Torti (10-5-1, 3 KO). W rozmowie z Mateuszem Borkiem Polka opowiedziała o przygotowaniach do tej walki. Nie zabrakło szpilki wbitej Ewie Piątkowskiej. – Uważam, że powiedziała kilka słów, które były całkowicie bez klasy. Zaatakowała nasze byłe mistrzynie świata! – grzmi Brodnicka.
Ewa Brodnicka: Miałam tam przyjemność sparować z Mikaelą Lauren. To bardzo mocna zawodniczka. Byłam tam z trenerem Dominikiem Junge. Takie podróże na pewno wniosą dużo do mojego wyszkolenia.
Teraz przed tobą walka na przetarcie z Gruzinką Lelą Teraszwili.
Nie powiedziałabym, że to walka na przetarcie. To bardzo dobra zawodniczka, która z Anitą Torti stoczyła pełne sześć rund wyrównanego pojedynku. Myślę, że to będzie dla mnie dobry sprawdzian po powrocie po kontuzji. Z Anitą mamy sobie wiele do wyjaśnienia po poprzedniej słownej konfrontacji.
Jak się odniesiesz do walki między Ewą Piątkowską, a Aleksandrą Magdziak Lopes?
Chciałabym porozmawiać o tym co mówiła Ewa Piątkowska przed tą walką. Uważam, że powiedziała kilka słów, które były całkowicie bez klasy. Zaatakowała nasze byłe mistrzynie świata – Agnieszkę Rylik, Iwonę Guzowska i Karolinę Łukasik. Mówiła, że one walczyły o pasy, które nie miały znaczenia. Guzowska skończyła karierę w 2003 roku, a Rylik w 2005, więc Piątkowska się pomyliła i chciała wszystkich wprowadzić w błąd. Dziewczyny nie miały szansy boksowania o te pasy. WBA wprowadziło mistrzostwo świata kobiet w 2007 roku, a WBO w 2009. Stoję w obronie naszych mistrzyń, bo to moje idolki.

źródło: polsatsport.pl

adminBrodnicka atakuje Piątkowską