by  in Aktualności, Zapowiedzi

Brodnicka vs Kuehne o pas WBO!!!

Walka o mistrzostwo świata WBO Brodnicka vs Kuehne wiosną w Polsce!!! Mistrzyni kontra mistrzyni tymczasowa. Prawdziwy sport. Nie wybieranie wygodnej rywalki i załatwianie akceptacji w federacji.

Mariusz Grabowski nadsyła bardzo dobre wiadomości z Budapesztu. Polskiemu promotorowi udało się zmusić Ramonę Kuehne (26-1, 10 KO) do walki o mistrzostwo świata federacji WBO kategorii super muszej, czy też jak kto woli junior lekkiej, na swoich warunkach.

Niemka przyleci na wiosnę do Polski, by bronić pasa WBO po raz dziewiąty. Jej rywalką będzie oczywiście Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO), która w maju zeszłego roku pokonując Irmę Adler sięgnęła po pas WBO w tym limicie, ale w wersji tymczasowej. Od tego momentu szef stajni Tymex Boxing Promotion próbował zmusić Niemkę do walki. Teraz poleciał ze swoimi kompanami do Budapesztu na przetarg. I udało się. Walka Kuehne vs Brodnicka odbędzie się w Polsce.

„- W poniedziałek w Budapeszcie rozstrzygnięty został przetarg na organizację pojedynku o pas mistrzyni World Boxing Organization. Nasza oferta okazała się lepsza, wygraliśmy pierwszą bitwę i zorganizujemy prestiżową walkę. Prawdopodobnie odbędzie się w połowie kwietnia, to byłby optymalny termin – powiedział Grabowski.
Niepokonana na profesjonalnych ringach 33-letnia Brodnicka (rekord 14-0) jest posiadaczką tzw. tymczasowego pasa WBO. Pełnoprawna mistrzyni tej federacji to Kuehne (26-1), która w środę 31 stycznia skończy 38 lat.
– Mistrzyni kontra mistrzyni tymczasowa. Tak wygląda prawdziwy sport. Nie wybieramy drogi na skróty, żadnej „wygodnej” rywalki, tylko chcemy odebrać trofeum Kuehne. W przeszłości unikała walki z Ewą, ale teraz już nie ma wyjścia. Jadąc do stolicy Węgier byłem przekonany, że doprowadzimy do tej konfrontacji – stwierdził szef Tymexu.
Pochodząca z Zakroczymia Brodnicka pod koniec 2016 roku zdobyła mistrzostwo Europy w kategorii lekkiej, a w maju sięgnęła po tymczasowe (interim) mistrzostwo świata WBO w super piórkowej, pokonując jednogłośnie na punkty Irmę Adler z Bośni i Hercegowiny.
– Być może do najważniejszej walki w karierze Ewa Brodnicka przygotowywać się będzie pod okiem Gusa Currena, trenera Tomasza Adamka, z którym obecnie współpracuje w USA Łukasz Wierzbicki. Gus przyleci w lutym na galę do Zgorzelca i ma zostać w Polsce – dodał promotor.
Niemiecka zawodniczka boksuje bardzo rzadko, raz do roku. Od listopada 2015 roku tylko trzykrotnie wychodziła na ring.
– Gdyby okazało się, że próbuje wycofać się z przyjazdu do Polski, mamy także plan rezerwowy. Jestem pewny, że w ciągu 90 dni Ewa stanie przed szansą zdobycia mistrzostwa świata – podsumował Grabowski, współpracujący z Andrzejem Gmitrukiem i Mateuszem Borkiem.
W historii kobiecego polskiego pięściarstwa pasy mistrzyni świata zakładały: Iwona Guzowska, Agnieszka Rylik, Karolina Łukasik

źródło: onet.pl”

adminBrodnicka vs Kuehne o pas WBO!!!