by  in Aktualności, Fight, Gale

Damian Wrzesiński: mam doświadczenie w walkach z mistrzami świata i Europy

Po zdobyciu amatorskiego i zawodowego mistrzostwa Polski, bokser Damian Wrzesiński powalczy o międzynarodowe mistrzostwo kraju w wadze lekkiej. „Mam doświadczenie w pojedynkach z mistrzami świata i Europy, dlatego nie jest mi straszny Argentyńczyk Antin” – powiedział.

 

Wrzesiński (rekord 17-1-2, 5 KO) zmierzy się z Miguelem Cesario Antinem (18-3, 8 KO) w 10-rundowym pojedynku wieczoru gali „Tymex Boxing Night 10”, która odbędzie się 19 października w Łomiankach.

Wcześniej na profesjonalnych ringach Polak wywalczył też pas mistrza kraju w kategorii super lekkiej. Jego celem na 2020 rok jest sięgnięcie po mistrzostwo Europy i dorównanie tym samym m.in. Przemysławowi Salecie, Mateuszowi Masternakowi czy Rafałowi Jackiewiczowi, którzy też zdobywali kontynentalne trofeum.

„W boksie olimpijskim rywalizowałem i z mistrzem oraz wicemistrzem świata Włochem Domenico Valentino, i mistrzem Starego Kontynentu Turkiem Fatihem Kelesem. Boksowałem też z medalistą mistrzostw Rosji Dmitrijem Poljanskim czy mistrzem Afryki Chadim Abdelkaderem. Zdobyłem cenne doświadczenie, które chcę przełożyć na znaczące sukcesy w zawodowym pięściarstwie. Bardzo ciężko trenuję do walki z Antinem, traktując go jako największe wyzwanie w karierze” – podkreślił zawodnik z Poznania.

Jedyną porażkę Wrzesiński poniósł przed dwoma laty w Belgii z miejscowym zawodnikiem Jeanem Pierre’m Bauwensem. „To była walka wieczoru, na jaką długo czekałem w Polsce. Dlatego tak wyjątkowy będzie dla mnie występ w Łomiankach na gali organizowanej przez szefa Tymex Boxing Promotion Mariusza Grabowskiego. Argentyńczyk jest znacznie wyżej ode mnie w komputerowym rankingu boxrec, dlatego zwycięstwo nad nim pozwoli mi awansować i przybliży do upragnionej potyczki o mistrzostwo Europy” – dodał 32-letni bokser.

26-letni Antin do tej pory walczył tylko w Argentynie. W latach 2-15-2018 odniósł 17 zwycięst z rzędu. W ostatnich czterech pojedynkach rywalizował o pasy regionalne, m.in. World Boxing Council Latino w wagach super lekkiej i lekkiej. W pierwszej zwyciężył, w drugiej przegrał. Wrzesiński też niedawno boksował w super lekkiej i pokonał Michała Chudeckiego, swego czasu sparingpartnera Floyda Mayweathera Jr.

„Mam nagrania z trzech walk Argentyńczyka, co powinno wystarczyć do rzetelnej analizy. Nie lubię zbytnio opisywać przeciwników przed wejściem między liny, ale Antin to pięściarz dobry technicznie, pracuje na nogach i czeka na odpowiedni moment, aby zaatakować, czasem decyduje się na wejście w wymiany” – ocenił bokser Tymexu.

Podczas gali w podwarszawskich Łomiankach na ring, po przerwie macierzyńskiej, wróci Sasza Sidorenko, zawodowa mistrzyni Europy (tytuł wywalczył w… tej samej hali w Łomiankach) i brązowa medalistka amatorskich ME. W zawodowej karierze ma bilans walk 7-0. Z kolei zadebiutuje Laura Grzyb, medalistka ME kadetek i była dwukrotna mistrzyni Polski seniorek. Kolejne walki stoczą także m.in. urodzeni w Grecji braci Stanisława i Maksymiliana Gibadło, Michał Żeromiński, Kamil Bodzioch i Tomasz Nowicki.

źródło: onet.pl

admin1Damian Wrzesiński: mam doświadczenie w walkach z mistrzami świata i Europy