by  in Aktualności

Damian Wrzesiński przed walką z Andreasem Maierem:

Między walką w Jastrzębiu, a tą w Radomiu jest dwumiesięczny odstęp, na wiosnę też miałeś napięty kalendarz startowy. Masz już wyrobione schematy treningowe i podział przygotowań w takim stopniu, że nie obawiasz się o utrzymanie formy fizycznej?

Damian Wrzesiński: Mam wyrobiony swój system treningowy do walk. Mniej więcej podobny do każdej walki, ogólne schematy co do każdego tygodnia obozu, ale zawsze próbujemy coś zmieniać z trenerem, wprowadzać nowe elementy w zależności od tego jak się czuję, jak trener widzi moją dyspozycję i jak to ocenia. Próbuję zawsze coś dodać lub odjąć od obciążeń treningowych w zależności od tego jak wygląda moja dyspozycja w danym okresie. Teraz jest tak samo, do przyszłych walk przygotowuję się podobnie jak zwykle, jednak zawsze staram się pomimo tego schematu, planu treningowego zawsze coś doskonalić. Zawsze tak robiłem, robię to i będę to robić – z każdego pojedynku staram się wyciągnąć te elementy, które nie działały, te które się sprawdziły i na tej podstawie ulepszać swoje przygotowania.

Jeżeli chodzi o moją formę fizyczną to nie obawiam się o nią. W okresach między walkami prowadzę sportowy tryb życia, ale wiadomo też, że nie można przesadzać. Daję z siebie 100%, ale mimo tego, że ciągle chcę coś doskonalić, wiem jak zachować rozsądne proporcje.

źródło: tojestboks.pl

Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/jsw-boxing-night/

admin1Damian Wrzesiński przed walką z Andreasem Maierem: