by  in Aktualności, Fight, Gale, Wywiady, Zapowiedzi

Dawna gwiazda boksu rywalem Marcina Siwego na „Tymex Boxing Night” w Jeleniej Górze

W boksie olimpijskim Aleksiej Mazikin był wicemistrzem świata i wygrywał z Alexandrem Povetkinem. Niewiele zabrakło mu do zdobycia medalu na Igrzyskach. 25 maja spotka się z Marcinem Siwym na gali „Tymex Boxing Night” w Jeleniej Górze.

– Kiedyś to było wielkie nazwisko, świetny bokser wagi ciężkiej. Dziś Mazikin przegrywa walkę za walkę, ale ma ogromne doświadczenie i na pewno nie zapomniał na czym polega pięściarstwo. Największym błędem byłoby zlekceważenie Ukraińca i liczenie na szybki nokaut – mówi Marcin Siwy.

28-letni częstochowianin jest niepokonany na zawodowych ringach, ma rekord 18-0 i 7 zwycięstw przed czasem. Aleksiej Mazikin to rocznik 1975, który największe sukcesy odnosił na początku tego stulecia. Jako zawodowiec wygrał 14 walk, tyle samo przegrał, a 2 zremisował. Walczył z takim bokserami jak Odlanier Solis, Juan Carlos Gomez, Manuel Charr czy Andrzej Wawrzyk.

 – Wiem, że apogeum kariery miał w wieku ok. 25-30 lat, kiedy doszedł do półfinału Mistrzostw Świata w Belfaście i właśnie tam w drodze po medal pokonał słynnego Rosjanina Alexandra Povetkina. Na Igrzyskach w Sydney i Atenach był blisko podium, za każdym razem nieznacznie przegrywał pojedynki ćwierćfinałowe. Na drugi z turniejów olimpijskich pojechał kosztem Mariusza Wacha, z którym wygrał w finale turnieju kwalifikacyjnego. Tyle historii, a obecnie to starszy zawodnik, ale nie żaden kelner. Na pewno z trenerem Gabrielem Skibą obejrzymy walki z udziałem Mazikina – powiedział Marcin Siwy.

Bokser promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich przez ostatnia 2 lata stoczył tylko 2 walki. Teraz twierdzi, że będzie boksował częściej i wspólnie z szefami Tymexu chce przygotować plan na dalszą karierę zawodową.

– Cały czas powtarzam, że stać mnie na dobre walki, na wygrywanie z niezłej klasy rywalami i na polskich ringach i na zagranicznych. Ale muszę być odpowiednio przygotowany, muszę mieć odpowiedni plan i liczę, że po walce w Jeleniej Górze siądziemy do rozmów z promotorami i coś ciekawego wkrótce będziemy mogli ogłosić. Pojawiają się różne propozycje pojedynków, ale nieprzygotowany nie wyjdę boksować tylko po to by zarobić. Mam w sobie na tyle ambicji, że po dobrym okresie treningowym jestem w stanie sprawić niespodziankę. Obecnie jeżdżę na treningi do Gabriela Skiby do Sosnowca, z formą nie jest najgorzej, a będzie tylko lepiej – powiedział Marcin Siwy.

Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z 2009 roku w profesjonalnej karierze miał już jednego utytułowanego rywala, a był nim Brytyjczyk Michael Sprott, dawny rywal m.in. Anthony’ego Joshuy, Kubrata Puleva, czy Audley’a Harrisona.

 – W tamtym roku z Anglikiem Sprottem wygrał Łukasz Różański (10-0, 9KO). Słyszałem, że od jakiegoś czasu organizatorzy gal chcą nas ze sobą skonfrontować. Rywali sobie nie dobieram, ale myślę, że to dobry pomysł – dodał Marcin Siwy.

25 maja w stolicy Karkonoszy odbędzie się jeszcze kilka ciekawych pojedynków na czele z walką Mistrzyni Świata Ewy Brodnickiej (Tymex) z Meksykanką Janeth Perez (24-4-2) w obronie pasa WBO w wadze super piórkowej. Polka ma rekord 16-0, a jej rywalka to była Mistrzyni Świata WBA i IBF kategorii koguciej, która przegrywała dotąd tylko ze swoją rodaczką Irmą Garcią i Chilijką Caroliną Rodriguez. Kibice gospodarzy zobaczą w akcji jeleniogórskich pięściarzy Kamila Bodziocha i debiutanta Oskara Wierzejskiego. Dawny sparingpartner Floyda Mayweathera i Zaba Judaha Michał Chudecki zmierzy się z Kamilem Młodzińskim. Pochodzący ze Zgorzelca Wojciech Wierzbicki stoczy rewanżową walkę z Tomaszem Gromadzkim. Ich pierwsza walka była jednym z najlepszych pojedynków 2018 roku na polskich galach. Kolejny występ czeka również wałbrzyszanina Michała Leśniaka.

 

Bilety w sprzedaży na Ebilet.pl

 

admin1Dawna gwiazda boksu rywalem Marcina Siwego na „Tymex Boxing Night” w Jeleniej Górze