by  in Aktualności, Wywiady

Ewa Brodnicka o Piątkowskiej

Ewa Brodnicka (8-0, 2 KO) i Ewa Piątkowska (7-0, 4 KO) najpierw były bliskimi kumpelami, teraz powoli stają się dla siebie wrogami. Po ostatnim wywiadzie „Tygrysicy” ta pierwsza mówi wprost – Jeszcze nigdy nie miałam ochoty tak komuś wp…ć!
– Ewa, mówi się coraz częściej o Waszej walce i relacje między Wami stają się z dnia na dzień coraz gorsze.
Ewa Brodnicka: Przedwczoraj Piątkowska rozmawiała z moim promotorem i poinformowała pana Mariusza Grabowskiego wprost, że do naszej walki podczas Polsat Boxing Night nie dojdzie. Potem czytam jej najnowszy, taki bardzo agresywny wywiad, w którym opowiada jak to może mnie pobić nawet trzy razy jeśli będzie taka konieczność. To wszystko jest mocno zaskakujące, bo przecież osoba, która już drugi rok z rzędu nie spotyka się ze mną w ringu, wręcz ucieka przede mną, udziela takich wywiadów. Potem ktoś czyta takie coś, myśli iż ta dziewczyna naprawdę chce tej walki, a ona w rzeczywistości tchórzy przed takim spotkaniem. Mamy fantastyczną okazję by skrzyżować rękawice na wielkiej gali, a niestety z tego co słyszałam, do tego pojedynku nie dojdzie. A nie ukrywam, że za te wszystkie jej wypowiedzi oraz tą nieuzasadnioną pewność siebie, bardzo bym chciała wybić jej to wszystko z głowy. Dostałaby za każde wypowiedziane na mój temat słowo. Jeszcze nigdy w życiu nie chciałam tak bardzo komuś wp…ć.
– Czyli nie czujesz się tak jak mówi Ewa Piątkowska o klasę niżej od niej?
EB: Ale na jakiej podstawie ona tak mówi, czym może to udokumentować? Walczyła tak naprawdę z dziewczynami, które przewracały się o własne nogi. Też miałam naprzeciw siebie różne zawodniczki, jednak ostatnim razem spotkałam się już z naprawdę dobrą rywalką. Ona przyjechała do Polski po wygraną. Ewa natomiast nie boksując tak naprawdę z nikim, śmie twierdzić iż jestem o klasę niżej od niej. Co więcej, póki co uciekła z mojej kategorii junior półśredniej do lekkiej, ale jestem w stanie również dla niej zejść do tego limitu i złapać ją tam. Nie uciekniesz mi Ewo.
– Gdybyś miała tak na chłodno oceniać w czym ona może Ci zagrozić, a gdzie będą Twoje plusy.
EB: Ona nie ceni mnie od strony sportowej i ja również nie cenię jej od strony sportowej. Piątkowska absolutnie nie ma charakteru wojownika, w boksie znalazła się trochę przez przypadek, bo nie miała innego pomysłu na siebie. Tak naprawdę to nie jest jej dyscyplina sportowa i zamierzam udowodnić jej to w ringu. Według mnie Ewa nie ma talentu do boksu. Przez te dwa lata tak naprawdę nie walczyła, bo te jej przeciwniczki sprawiały, że to były bardziej jakieś sparingi niż realna potyczka.
– Gdybym ja miał wskazać plusy jednej i drugiej, to wskazałbym na to, że Ty miałaś już te walki, w których przegrałaś rundę, a potrafiłaś wrócić, odbudować się i wygrać kolejne starcia. Piątkowska nie zna jeszcze tego smaku, bo dotąd wygrywa do jednej bramki. To plus na Twoją korzyść. Boks kobiecy nie zawsze jest wymierny, poziom rywalek jest różny, ale patrząc na sam rekord, to Ewa ma od Ciebie wyższy współczynnik nokautów. Nie uważasz, że na jej plus powinno się przypisać odrobinę mocniejszy cios?
EB: To jest po prostu śmiech na sali. Te jej nokauty były na dziewczynach, które ja również bym ponokautowała, nawet bijąc się z nimi jedną ręką. Niech lepiej stanie naprzeciw dziewczyny, która zajmuje się boksem na poważnie i która przyjedzie z zamiarem wygranej. Wtedy przekonamy się, czy Piątkowska rzeczywiście będzie miała mocny cios i czy będzie potrafiła taką zawodniczkę zastopować. Przecież w ostatnim występie boksowała z dziewczyną tak chudą, że na pewno była w dniu walki zawodniczką o dwie kategorie niżej od Ewy. I choć ta Kenijka była tak krucha, to i tak nie dała sobie zrobić krzywdy.
– Medialnie ta wasza współrywalizacja fajnie się układa, obie jesteście ładnymi dziewczynami, co nie czarujmy się, pomaga w promocji kobiecego boksu, do tego jesteście niepokonane, a gala Polsatu to doskonała okazja na Wasze spotkanie. Tylko czy nie obawiasz się, że ten balon jest już tak napompowany, że jeśli zaraz nie dojdzie do Waszego pojedynku, to wkrótce ludziom może się to trochę już znudzić?
EB: Chyba nie, ludzie już nie raz czekali nawet po kilka lat na jakieś walki. Atmosfera jest tylko podgrzewana, choć z drugiej strony na pewno ten temat naszej ewentualnej konfrontacji zrobił się trochę nudny. Moim zdaniem wchodzi tutaj w grę duża polityka. Ewa nie ma żadnego pomysłu na siebie i promuje się właśnie takimi wypowiedziami jak ta ostatnia, że mnie pobije i tak dalej. To tylko forma promocji z jej strony, a nie realna chęć stoczenia tej walki. Każdy może mówić co chce, no ale w końcu wyjdźmy do tego ringu i pokażmy kibicom, która z nas tak naprawdę jest lepsza. Według niej oraz jej promotora promocja wygląda w ten sposób, żeby oczerniać innych przeciwników, mówić co się im nie zrobi w ringu, a potem wychodzić do rywali, którzy tak naprawdę nie są w stanie im w jakikolwiek sposób zagrozić. Ja jestem gotowa do skonfrontowania się 26 września i liczę, że w końcu uda się doprowadzić do naszego pojedynku. Jeśli nie uda się ściągnąć Piątkowskiej, to może być też od biedy Sasza Sidorenko, choć nie ukrywam, że wolałabym Ewę. Byłam już przekonana, że do walki dojdzie, a tu sama Piątkowska mówi takie coś, że jej nie będzie. Jestem więc trochę niezbyt sympatycznie zaskoczona. Chcę tej walki, ale teraz. Ilu jeszcze lat potrzebujesz Ewo, żeby się na mnie przygotować? Za trzy lata trzeba będzie powoli kończyć karierę, nie starczy ci czasu żeby się przygotować na mnie. Mówię to trochę z przekąsem, ale skoro ona udziela takiego wywiadu, że mnie łatwo pobije, a potem mówi mojemu promotorowi, że walki nie będzie, to znaczy iż tamten wcześniejszy wywiad był jednym wielkim kłamstwem i próbą promocji własnej osoby. To oszukiwanie kibiców. Daje przekaz, że jest gotowa, a do ringu nie daje się zaprosić już od dwóch lat.

rozmawiał: Łukasz Furman
www.bokser.org

adminEwa Brodnicka o Piątkowskiej