by  in Aktualności, Wywiady

Grabowski: Walker zapowiada wygraną

– Travis Walker zapowiada, że sprawi niespodziankę i pokona Mariusza Wacha – mówi Mariusz Grabowski, organizator gali „Windoor Boxing Night”, która odbędzie się 12 grudnia w Radomiu. Na ringu wystąpią też m.in. Damian Jonak i Kamil Łaszczyk.

W głównej walce wieczoru były pretendent do tytułu Mistrza Świata wagi ciężkiej Mariusz Wach (28-1) spotka się z Travisem Walkerem (39-12-1). Przed dwoma laty amerykański bokser przegrał przez techniczny nokaut w 5 rundzie z Tomaszem Adamkiem, chociaż w 2 rundzie miał Polaka na deskach.

– Walker nie może sobie darować, że wtedy nie wygrał. Później brał walki na ostatnią chwilę, stąd niepowodzenia z mającymi wówczas zero po stronie porażek Kubańczykiem Mikem Perezem, Lucasem Browne i Geraldem Washingtonem. Przed pojedynkiem z Mariuszem miał sporo czasu, zapowiada, że będzie w solidnej formie i sprawi niespodziankę – powiedział Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion.

Mariusz Wach będzie chciał sobie sprawić prezent na 35 urodziny – 14 grudnia. Niedawno wrócił na ring po 2-letniej przerwie i w Dzierżoniowie pokonał Samira Kurtagicia. Z pewnością jednak Travis Walker będzie dla niego trudniejszym rywalem. Ale w Radomiu ciekawie zapowiadają się też inne walki.

– To już nasza szósta gala zawodowa, a trzecia we współpracy w Global Boxing. Z pewnością to największe wydarzenie w krótkiej historii mojego teamu. Oprócz Mariusza Wacha, odbędzie się jeszcze 6 walk. Naszym kibicom, którzy znają się na boksie, pokaże się Damian Jonak (37-0-1). Miał roczną przerwę, ale w tym czasie solidnie trenował w USA, i z pewnością będzie chciał pokazać, że swoje wielkie cele jest w stanie wkrótce zrealizować – dodał promotor.

Mariusz Grabowski pochodzi z podradomskich Pionek, gdzie już odbywały się walki zawodowców. Karta walk na galę w Radomiu jest imponująca. W trzech pierwszych pojedynkach wystąpią Michał Gerlecki Nikodem Jeżewski i Robert Parzęczewski, następnie lubiana na południowym Mazowszu Ewa Brodnicka, a potem już największe gwiazdy – Kamil Łaszczyk, Damian Jonak i Mariusz Wach.

– Przed ostatnią walką w Dzierżoniowie Kamilowi Łaszczykowi źle wyszły wyniki badań, nie boksował na miarę możliwości. Do końca roku chcemy, aby w pełni się wykurował, dlatego jego rywal Azer Bakhtiyar Iskenderzade (9-4) nie jest zawodnikiem z najwyższej półki. Kamil poradziłby sobie z dużo lepszymi bokserami, ale na takich przyjdzie czas w kolejnym roku, teraz nie musimy ryzykować – stwierdził Mariusz Grabowski.

Nie wykluczone, że na tej gali wystąpi też ulubieniec radomskiej publiczności Michał Żeromiński (7-2).

– Nasza współpraca z Mariuszem Kołodziejem układa się bardzo dobrze i zakłada stwarzanie szansy polskim perełkom na treningi, sparingi i występy w Stanach Zjednoczonych. Ci, którzy pokażą się z bardzo dobrej strony na naszych galach, będę jeździć za ocena. Będziemy inwestować w perspektywicznych bokserów. W ogóle planujemy też polską galę w USA – zapowiedział szef firmy Tymex, zajmującej się m.in. sprzedażą okien i drzwi.

Transmisję gali przeprowadzi stacja Polsat Sport.

adminGrabowski: Walker zapowiada wygraną