by  in Aktualności, Wywiady

Gromadzki o walce z Rumińskim

– Znam doskonale mojego przeciwnika. Miałem już okazję mierzyć się z nim jeszcze za czasów amatorskich przy okazji Mistrzostw Polski Seniorów w Szczecinie dwa lata temu. Wtedy przegrałem na punkty, dając jednak dobrą walkę. Pora więc wziąć rewanż za stare czasy – mówi Tomasz Gromadzki (2-0-1, 1 KO), który 4 marca podczas gali „BudWeld Boxing Night: Noc prawdy” w Dzierżoniowie zmierzy się z Pawłem Rumińskim (2-0, 2 KO).
– To będzie prawdziwe widowisko, które kibice boksu zapamiętają na długo. Być może nawet skradniemy show głównym bohaterom wieczoru. Dodatkowo do jeszcze cięższej pracy nakręca mnie fakt, że raz już z Pawłem przegrałem i pora wyrównać rachunki z między nami. W Szczecinie daliśmy jedną z lepszych walk na tej imprezie i zapewniam wszystkich, że i tym razem będzie podobnie – kontynuował pięściarz promowany przez Mariusza Grabowskiego.
– Znam doskonale wady i zalety rywala. Nie chcę za dużo zdradzać, ale na pewno muszę zwrócić szczególną uwagę na jego siłę ciosu, bo przecież nie bez kozery mówi się o nim jako królu nokautu. Chciałbym z tego miejsca podziękować mojemu promotorowi za zorganizowanie tej walki. To wymagający rywal, a ja zawsze powtarzałem, że nie interesuje mnie budowanie rekordów na przysłowiowych ogórkach. Tylko w takich walkach jak ta mogę się rozwijać i iść naprzód. W sparingach jako pierwszy pomoże mi jeden z czołowych pięściarz naszej kategorii, Przemysław Opalach. Na pewno będę mógł również liczyć na pomoc kolegi z grupy, Roberta Parzęczewskiego, a także Przemysława Gorgonia. Mam jeszcze sporo czasu na zbudowanie wysokiej formy. Ostatnie dwa zwycięstwa, zarówno w boksie, jak i w mieszanych sztukach walki, utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że stać mnie na sporo i znów zamierzam pokazać się z najlepszej strony. A tym samym pokazać, że warto we mnie inwestować – dodał Gromadzki.

źródło: bokser.org

adminGromadzki o walce z Rumińskim