by  in Aktualności, Fight

GROMDA FIGHT CLUB – Krwawy sport na gołe pięści również na galach TYMEX BOXING NIGHT

Już wkrótce odbędzie się pierwszy turniej „Gromda” w boksie na gołe pięści.  Główna nagroda cyklu to 100 tysięcy złotych. Pomysłodawcy zamierzają dodatkowo organizować takie walki na galach pięściarskich „Tymex”. Pierwsze zawody tej grupy w czasie pandemii – 11 lipca.

„Mamy już wszystko przygotowane na inauguracyjny turniej federacji Gromda w boksie na gołe pięści, który z pewnością mocno uatrakcyjni polski rynek sportów walki. Czekamy jeszcze na kolejne decyzje rządu ws. obostrzeń dotyczących funkcjonowania w okresie pandemii koronawirusa. Być może udałoby się zorganizować imprezę np. z ograniczoną liczbą kibiców. Na razie szykujemy się pod kątem zamkniętych zawodów, z których transmisję będzie można obejrzeć w systemie Pay-Per-View” – powiedział jeden z założycieli organizacji Gromda – Fight Club Mariusz Grabowski.

Już wcześniej przedstawiciele „Gromdy” informowali, że chętnych do udziału w turnieju było ponad 200. Wśród nich zawodnicy wywodzący się z boksu, karate, MMA, kickboxingu, ale także grający w piłkę nożną czy koszykówkę. W gronie uczestników jest medalista mistrzostw Polski w kickboxingu w twardej odmianie K-1.

„Zgłaszali się także sportowcy zagraniczni, lecz granice są pozamykane i na razie nie są brani pod uwagę. Z pewnością konkurencja byłaby jeszcze większa. Ale i tak jesteśmy zadowoleni, bowiem do pierwszych zawodów i do tzw. extra walk zakwalifikowaliśmy bardzo dobrych zawodników. Kolejno są oni prezentowani na portalach społecznościowych. Jeśli chodzi o termin i miejsce, chcemy aby to jeszcze pozostało tajemnicą. Koniec maja, początek czerwca – to już wkrótce… Wiemy od kibiców, że po blisko trzech miesiącach przerwy czekają na emocjonujące walki o stawkę” – stwierdził Grabowski.

Szef Tymexu przyznał, że pierwszy turniej „Gromda” odbędzie się w studiu telewizyjnym, a być może – o ile rząd i ministerstwo na to pozwolą – w hali sportowej. Rozpatrywana jest także opcja imprezy plenerowej, chociaż problemem mogą być „kaprysy pogody”.

„Plany dotyczące walk na gołe pięści obejmują także nasze gale w boksie zawodowym. Nie wykluczamy, że na imprezach Tymexu będą rozgrywane pojedynki na zasadach federacji Gromda. Kilku zawodników teamu Tymex Boxing wyraziło chęć i zobaczymy co z tego wyjdzie. Połączenie tradycyjnego boksu profesjonalnego z rywalizacją bez rękawic, choć oczywiście nie w bezpośrednich potyczkach, to coś czego jeszcze nie było w Polsce” – dodał Mariusz Grabowski, który wraz z synem Marcelem promuje takich pięściarzy, jak mistrzyni świata WBO Ewa Brodnicka, Robert Parzęczewski, Damian Wrzesiński, Łukasz Wierzbicki, Michał Żeromiński oraz wielu innych.

Pierwsza gala Tymexu w czasie pandemii jest zaplanowana na 11 lipca.

„Mamy już pomysł na obsadę zawodów, ale najpierw czeka nas wyzwanie pt. Gromda. Każdy zawodnik będzie ze swoim trenerem, z kolei tzw. cutmen został wyznaczony przez federację. Łącznie będzie ok. 50 osób. Każda z nich ma obowiązek ściśle przestrzegać obowiązujących wytycznych” – podkreślił Grabowski.

Areną będzie mały ring o wymiarach 4 x 4 metry, który będzie predestynował mocno ofensywnych fighterów, nastawionych na nokauty. „Boks powraca do korzeni, a fani spragnieni prawdziwych walk na gołe pięści, z poszanowaniem honorowych zasad, czekali na to od zawsze. Gromda wchodzi do gry!” – napisali na swojej stronie organizatorzy

admin1GROMDA FIGHT CLUB – Krwawy sport na gołe pięści również na galach TYMEX BOXING NIGHT