by  in Aktualności, Zapowiedzi

Gwiazdy boksu w Zgorzelcu

Od dawna nie było w naszym kraju takiego zlotu bokserskich gwiazd. Podczas sobotniej gali „Podwójne Uderzenie” w Zgorzelcu kibice będą mieli okazję spotkać ostatniego polskiego medalistę Igrzysk Olimpijskich Wojciecha Bartnika, Mistrza Świata zawodowców w dwóch kategoriach wagowych Tomasza Adamka czy aktualną Mistrzynię Świata Ewę Brodnicką.
Pierwsza tegoroczna gala Mariusza Grabowskiego (Tymex Boxing Promotion) i Andrzeja Grabowskiego (AG Promotion) zapowiada się jako wielkie wydarzenie. W przygranicznym Zgorzelcu w województwie dolnośląskim, gdzie boks zapisał piękną kartę w historii sporty w mieście i regionie, odbędzie się kilka bardzo ciekawych walk. W pojedynku wieczoru mający za sobą kilkuletni pobyt w Kanadzie Łukasz Wierzbicki (14-0) spotka się z byłym czempionem mniej prestiżowej organizacji WBF Brazylijczykiem Andersonem Claytonem (41-11-2).
– Łukasz Wierzbicki pochodzi z Zawidowa w powiecie zgorzeleckim, ma tutaj mnóstwo kibiców, więc całe trybuny będą po jego stronie. Liczymy na efektowne zwycięstwo Wierzbickiego w walce o wakujący tytuł Międzynarodowego Mistrza Rzeczypospolitej Polskiej wagi półśredniej. Dla fanów boksu to będzie także okazja porozmawiania, zrobienia zdjęcia i wzięcia autografu od gwiazd pięściarstwa, i tych współczesnych, i tych które nieco wcześniej odnosiły sukcesy na zagranicznych ringach – mówi Mariusz Grabowski.
W sobotę 24 lutego będzie wyjątkowa okazja na spotkanie w jednym miejscu grupy utytułowanych polskich pięściarzy. Organizatorzy zaprosili na galę m.in. brązowego medalistę Igrzysk w Barcelonie Wojciecha Bartnika, Mistrza Świata zawodowców w dwóch kategoriach wagowych Tomasza Adamka czy aktualną Mistrzynię Świata Ewę Brodnicką, która już za kilka tygodni po raz pierwszy będzie broniła pasa WBO na gali Tymexu.
– Z Wrocławia i okolic wybierają się do nas z Wojtkiem Bartnikiem Maciej Zegan, kiedyś pretendent do tytułu Mistrza Świata WBO oraz mający obecnie problemy zdrowotne bardzo dobry zawodnik Mariusz Cendrowski. Do Zgorzelca przyjadą również Mateusz Masternak, zaliczany do szerokiej światowej czołówki kategorii junior ciężkiej czy Damian Jonak, który jest wciąż niepokonany na profesjonalnych ringach i może go jeszcze zobaczymy w akcji. Z pewnością wielu fanów zechce spotkać się Młodzieżowym Mistrzem Świata, będącym coraz wyżej w rankingach Robertem Parzęczewskim oraz odkryciem ostatnich sezonów w polskim boksie Adamem Balskim. Oczywiście to nie wszyscy bokserzy, którzy będą gośćmi honorowymi sobotniej gali – powiedział Mariusz Grabowski.
O Mistrzostwo Polski walczyć będą także Damian Wrzesiński (Tymex Boxing Promotion) z Markiem Laskowskim. Po raz pierwszy boksowali w listopadzie w Częstochowie, ale walka została uznana za nieodbytą, a powodem kontuzja łuku brwiowego Marka Laskowskiego po przypadkowym zderzeniu głowami. W Zgorzelcu na gali „Podwójne Uderzenie” dojdzie do rewanżu. Bardzo ciekawie zapowiadają się także bokserskie debiuty brata Łukasza Wierzbickiego, Wojciecha oraz Eliasza Jankowskiego. Wojciech Wierzbicki spotka się z katowiczaninem Tomaszem Gromadzkim, a legniczanin Eliasz Jankowski z bokserem ze Zgorzelca Krystianem Huczko. Transmisja na antenach Polsatu.

adminGwiazdy boksu w Zgorzelcu