by  in Aktualności, Wywiady

Jest klimat dla boksu w Dzierżoniowie

– W Dzierżoniowie jest świetny klimat dla boksu, kibice znają się doskonale na pięściarstwie, a my chętnie tu wracamy z kolejnym widowiskiem sportowym – mówi prezes Tymex Boxing Promotion Mariusz Konieczyński przed galą „Próba Ognia”, która odbędzie się 24 marca w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strumykowej 1.

W walce wieczoru wystąpi jeden z liderów grupy Tymex – Robert „Arab” Parzęczewski (18-1, 11KO), Międzynarodowy Mistrz Polski i były Młodzieżowy Mistrz Świata WBO w wadze półciężkiej. W swoim jubileuszowym 20. pojedynku na zawodowych ringach spotka się z Andrzejem Sołdrą (14-5-1, 7KO).

– Robert Parzęczewski notowany jest w czołówce rankingów dwóch wielkich światowych federacji – na 12 miejscu w World Boxing Organization (WBO) i 14 miejscu w International Boxing Federation (IBF). Te osiągnięcia cieszą, rozwija się i idzie w dobrym kierunku. Ale wciąż musi dużo się uczyć i zdobywać doświadczenie, bo w przeciwieństwie do wielu rywali nie miał długiej kariery amatorskiej – mówi główny szef Tymexu odpowiedzialny za sprawy sportowe Mariusz Grabowski.

Organizatorzy znów spodziewają się kompletu publiczności w Dzierżoniowie. Dolny Śląsk to wyjątkowe miejsce na polskie mapie bokserskiej. Nigdy nie brakowało tu wybitnych zawodników i trenerów, a kluby odnosiły sukcesy w krajowej rywalizacji.

– Bardzo dobrze układa się nam współpraca z burmistrzem Dariuszem Kucharskim i Radą Miasta. W Dzierżoniowie jest świetny klimat dla boksu i całego ogólnie rozumianego sportu. Stworzone zostały także warunki do rozwoju przemysłu. Widać, że miasto prężnie działa, jest coraz więcej firm i region rośnie w siłę. Bliskość Gór Sowich sprawia, że każdy kibic pięściarstwa znajdzie coś dla siebie, bo wiec poza emocjami sportowymi, warto zwrócić uwagę na możliwość aktywnego wypoczynku. Dla nas, osób związanych z boksem zawodowym, to świetne miejsce do organizacji kolejnych gal – powiedział Mariusz Konieczyński.

Wydarzeniem gali 24 marca w Dzierżoniowie będzie walka Roberta Parzęczewskiego, a także kolejne pojedynki celującego w pas Mistrza Europy Michała Żeromińskiego oraz trenujących regularnie w Dzierżoniowskim Klubie Bokserskim z Piotrem Wilczewskim – Michała Leśniaka i Mateusza Rzadkosza.

Niespodzianką dla fanów ma być powrót do boksu po 2-letniej przerwie i jednocześnie debiut w Tymex Booxing Promotion Łukasza Maćca. To zawodnik, który w Nowym Jorku wygrał z Amerykaninem Jeremy Ramosem, a wcześniej zdobył pas Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii półśredniej pokonując Lanardo Tynera. Był też pretendentem do pasa Mistrza Unii Europejskiej.

Konferencja prasowa przed galą w Dzierżoniowie odbędzie się 21 lutego w Klubie Muzycznym HiLife w Dzierżoniowie, ul. Batalionów Chłopskich 19a.

adminJest klimat dla boksu w Dzierżoniowie