by  in Bez kategorii

Kamil Bodzioch: „Chętnie będę walczył z Polakami”

Po zwycięstwach z Chorwatem Hrvoje Bożinoviciem i Białorusinem Artsiomem Charniakevichem, w swojej 3 zawodowej walce Kamil Bodzioch spotka się z Michałem Bańbułą.

– Kibice chcą pojedynków polsko-polskich, a ja chętnie będę walczył z rodakami – mówi pięściarz Tymex Boxing Promotion przed galą „Tymex Boxing Night” 29 marca w Dzierżoniowie.

2-krotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w wadze ciężkiej, podobnie jak przed wcześniejszymi walkami wśród profi, przygotowuje się w Warszawie pod okiem trenera Pawła Kłaka. W każdym tygodniu ma ok. 10 treningów plus zajęcia dodatkowe z grupą szkoleniowców.

– Do mojego sztabu dołączyli trenerzy od przygotowania fizycznego, motoryki i siły. W tej chwili współpracuję nie tylko z Pawłem Kłakiem, ale też z Katarzyną Wolską, Marcinem Sałatą i Piotrem Obtułowiczem i muszę przyznać, że już odczuwam efekt tej dodatkowej pracy. Z finansami na tym etapie nie jest łatwo, ale mam wokół siebie życzliwe mi osoby, które mocno pomagają w rozwoju kariery – powiedział Kamil Bodzioch, który wcześniej mieszkał w Szklarskiej Porębie i Jeleniej Górze.

Pięściarz promowany przez Mariusza Grabowskiego będzie boksował 29 marca z Michałem Bańbułą, który ma rekord 13-30-4, ale potrafił sprawiać niespodzianki jak np. zremisować z Tony Jeffriesem czy pokonać znanego z występów w Husarii w lidze WSB Piotra Podłuckiego.

– Warunki fizyczne mam lepsze, wierzę też, że sportowo również sobie poradzę. Mam zamiar wyjść na ring i zrobić swoje, czyli wygrać, zdobyć kolejne doświadczenie i wykonać następny mały krok do przodu. Chcę coraz lepszych rywali i jak najbardziej mogą być to Polacy, bo kibice lubią gdy naprzeciwko siebie stoją między linami dwaj dobrze im znani bokserzy. U mnie gorzej jest ze sparingami, bo trudniej zmobilizować mi się do takich walk treningowych z Polakami. Oficjalny pojedynek to co innego – dodał Kamil Bodzioch, który mierzy 191 cm i waży ok. 107 kg, a sparować będzie m.in. z Michałem Olasiem, z którym ćwiczył także jesienią.

Pięściarz Tymexu nie ukrywa, że jako młodzieniec nie był grzecznym chłopcem, a wybawieniem okazał się boks.

 – Trafiłem do jeleniogórskiej sekcji Rafała Janika, brata i trenera Łukasza, który walczył o mistrzostwo świata w cruiser. Po zaledwie 3 walkach pojechałem na Mistrzostwa Polski Juniorów, gdzie w 1 pojedynku przegrałem 1:2 z Marcinem Skrzypkiem, zwycięzcą turnieju w Nowej Dębie. Marcin mówił później, że ze mną miał najtrudniejszą walkę, mimo że walczył też np. z obecnymi kadrowiczami Aleksandrem Celejewskim i Aleksandrem Stawirejem.

Kamil Bodzioch ma nadzieję, że w tym roku stoczy 4-5 walk.

– Za każdym razem rozpracowywanie rywala i przygotowanie taktyki zostawiam trenerom, którzy współpracują też z Maćkiem Sulęckim, a ja mam pracować nad swoimi atutami. Co do Bańbuły, wiem jakie błędy popełnia i postaram się to wykorzystać w Dzierżoniowie. A jeśli chodzi o światową wagę ciężką, dla mnie numerem jeden jest Anglik Joshua. On jest w boksie taką osobą jak Messi i Ronaldo w piłce nożnej – uważa jeleniogórzanin.

Na gali „Tymex Boxing Night” odbędzie się jeszcze kilka ciekawych walk, np. w wadze półśredniej Łukasz Wierzbicki (Tymex) spotka się z Mykołą Wowkiem o Mistrzostwo Polski, zaś o pas Międzynarodowego Mistrza Polski w tej samej kategorii walczyć będą Michał Leśniak z Ukraińcem Vladyslavem Gelą. W tej samej kat. półśredniej Michał Żeromiński spotka się z Mołdawianinem Oktavianem Gratiim. Fani boksu zobaczą w akcji także pięściarzy z mniejszych stażem, jak Oskar Kapczyński, bracia Stanisław i Maksymilian Gibadło i Rafał Pląder.

admin1Kamil Bodzioch: „Chętnie będę walczył z Polakami”