by  in Aktualności, Gale, Zapowiedzi

Kolejna gala Budweld Boxing Night

Już 19 grudnia w Łomiankach Ewa Brodnicka powalczy o pas bokserskiej mistrzyni Europy!!!
Belgijka Elfi Philips będzie jej rywalką (Tymex Boxing Promotion) w walce o tytuł zawodowej mistrzyni Europy w bokserskiej kategorii lekkiej.
„Nigdy w historii polskiego pięściarstwa nie było takiej gali, na której odbyłby się trzy świetnie zapowiadające się pojedynki kobiet. Walką wieczoru będzie starcie doświadczonej i niepokonanej na profesjonalnych ringach Ewy Brodnickiej z Elfi Philips, która ma w rekordzie sześć zwycięstw, dwie porażki i trzy remisy. W opinii ekspertów, jest jednak mocniejsza niż wskazywałby na to jej bilans” – powiedział PAP organizator gali „BudWeld Boxing Night” Mariusz Grabowski.
Końcówka roku zapowiada się w polskim pięściarstwie szczególnie ciekawie ze względu na żeńskie potyczki. Niedawno Brodnicka pokonała w Łodzi Ewę Piątkowską (Sferis KnockOut Promotions), a teraz obie – choć z innymi przeciwniczkami – będą walczyły o tytuły mistrzyń Starego Kontynentu. Piątkowska zmierzy się 27 listopada w Rzeszowie z Niemką Marie Riederer w wadze półśredniej.
„W nieodległych czasach o sile krajowej boksu kobiet stanowiły takie zawodniczki, jak Iwona Guzowska, Agnieszka Rylik i Karolina Łukasik. Ostatnia z wymienionych, była mistrzyni globu, niedawno wznowiła karierę i także wystąpi w Łomiankach. Potrzebuje kilku walk, podobnie jak Brodnicka, aby dojść do szczytu kategorii średniej. Cały czas marzy mi się jej konfrontacja o pas mistrzyni świata z reprezentantką Niemiec Christiną Hammer” – dodał menedżer.
Oprócz pochodzącej z Zakroczymia Brodnickiej oraz Łukasik, boksować będzie też pochodząca z Ukrainy, a mieszkająca i trenująca w Łomiankach Sasha Sidorenko, medalistka amatorskich mistrzostw Europy.
„Nie zabraknie też walk mężczyzn, m.in. planujemy starcie Nikodema Jeżewskiego z czterokrotnym mistrzem Polski Władimirem Letrem. Miejscowi fani zobaczą w akcji też m.in. występującego w wadze ciężkiej Marcina Brzeskiego z Nowego Dworu Mazowieckiego” – przyznał 44-letni Grabowski.

adminKolejna gala Budweld Boxing Night