by  in Aktualności, Gale, Wideo, Zapowiedzi

Konferencja przed Tymex Boxing Night

Rosną emocje przed galą sportów walki Tymex Boxing Night. Osiem zawodowych walk bokserskich i dwa starcia twardzieli w formule MMA i K1. To wszystko już 8 lutego w hali sportowej w Pionkach. O przygotowaniach do imprezy, ostatnich treningach zawodników i planach na przyszłość rozmawiano podczas piątkowej konferencji prasowej w Radomiu.

To już druga gala sportów walki w Pionkach organizowana przez Tymex Boxing Promotion. Ubiegłoroczna okazała się sukcesem, a trybuny hali sportowej były wypełnione po brzegi. Organizatorzy wiedzą, co zrobić lepiej i jak sprawić, żeby nikt nie wychodził zawiedziony. Dlatego możemy zapewnić – 8 lutego od godziny 18 warto być w hali sportowej w Pionkach!

W walce wieczoru Michał Żeromiński (drugi z lewej) powalczy z Andreiem Hramyką z Białorusi. Swoją trzecią walkę zawodową stoczy Ewa Brodnicka (pierwsza z prawej). Na konferencję do klubu Platinium przyjechała z uroczym pupilem

W walce wieczoru Michał Żeromiński (drugi z lewej) powalczy z Andreiem Hramyką z Białorusi. Swoją trzecią walkę zawodową stoczy Ewa Brodnicka (pierwsza z prawej). Na konferencję do klubu Platinium przyjechała z uroczym pupilem

W walce wieczoru szansy na odrodzenie po ostatniej porażce będzie szukał radomianin Michał Żeromiński. Co ciekawe od tygodnia jest świeżo upieczonym ojcem, ale nową rolę stara się pogodzić z treningami. Jego formę sprawdzi Białorusin Andrei Hramyka.

– Mam nadzieję, że rywalka jest dobrze przygotowana do tej walki, bo ja trenuję solidnie – zapowiada Ewa Brodnicka, która po raz drugi przyjedzie boksować do Pionek. Do ringu wyjdzie z reprezentantką Czech, Heleną Tosnerovą. Starcie pań zaplanowano na cztery rundy po 2 minuty.

O przygotowaniach do gali i treningach opowiadali, od lewej: Bartek Kowalczyk - trener Radomskiego Klubu Sportów Walki Puncher, Michał Żeromiński, Mariusz Grabowski - promotor grupy Tymex Boxing Promotion i jedyna kobieta w tym towarzystwie, Ewa Brodnicka.

O przygotowaniach do gali i treningach opowiadali, od lewej: Bartek Kowalczyk – trener Radomskiego Klubu Sportów Walki Puncher, Michał Żeromiński, Mariusz Grabowski – promotor grupy Tymex Boxing Promotion i jedyna kobieta w tym towarzystwie, Ewa Brodnicka.

W Pionkach zaprezentują się też Tomasz Duszak, Robert Parzęczewski, Michał Gerlecki, Andrzej Witkowski czy Nikodem Jeżewski.

Kibice w Pionkach i Radomiu na pewno będą czekali na dwóch fajterów związanych z Radomiakiem. Jako pierwszy sprawdzi się 25-letni Marcin Całczyński. – Od zawsze marzyłem, żeby wystąpić na takiej gali. Moim dobrym kolegą jest Mateusz Gola i pomógł mi w debiucie. Czuję się mocny w stójce, a przecież tak będzie głównie toczyć się walka w K1 – opowiada Całczyński.

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie dwóch debiutantów w K1, Artura Tomali z klubu Puncher Radom i pochodzącego z Pionek, Marcina Całczyńskiego. Ten drugi będzie walczył w barwach Radomiaka Radom. Na pytanie, w której rundzie planuje skończyć z rywalem, odpowiada z uśmiechem: – Wszystko okaże się na ringu.

W ósmej walce wieczoru w formule MMA do ringu wejdzie Mateusz Gola z Pionek, który będzie reprezentował warszawski Nastula Club. Aktualnie trenuje w stolicy pod okiem znanego w polskim MMA Łukasza ‚Jurasa’ Jurkowskiego. Rywal Goli na pewno nie jest z łapanki, bo trudno tak powiedzieć o zawodniku, który ma już za sobą dziewięć walk i wszystkie wygrane. Będzie nim Michał Oleksiejczuk z Puław.

Gala będzie też okazją do nadania tytułu Honorowy Obywatel Miasta dla urodzonego w Pionkach Janusza Pindery. To znany w środowisku dziennikarz i komentator sportowy, specjalista od boksu. Pracował dla Canal+, Eurosportu, Telewizji Polskiej. Obecnie związany z Orange Sport, Polsatem Sport i Rzeczpospolitą.

Informacja na temat dostępnych jeszcze biletów oraz akredytacje dla dziennikarzy: tel. 536-931-927 lub mail: boks@vp.pl
Serdecznie zapraszamy!

adminKonferencja przed Tymex Boxing Night