by  in Aktualności

Mistrzyni świata Brodnicka dołączyła do Hearna, wkrótce walka unifikacyjna

Walcząca od 2013 roku w barwach Tymex Boxing Promotion mistrzyni świata Ewa „Kleo” Brodnicka będzie współpromowana przez słynnego Eddiego Hearna. Polską pięściarką wkrótce czeka walka unifikacyjna w wadze super piórkowej
– przekazał mediom wpływowy brytyjski promotor.
 

Za pośrednictwem Twittera Hearn, szef Matchroom Boxing, poinformował o podpisaniu umowy i rozpoczęciu współpracy z Brodnicką. To zawodniczka, której karierę od początku prowadzi Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion).

 
„Ewa Brodnicka jest gotowa na pojedynek unifikacyjny z triumfatorką jutrzejszej walki Jonas z Harper” – napisał Hearn.
 
W piątek, na gali w posiadłości brytyjskiego promotora w Brentwood, dojdzie do potyczki broniącej tytułu Brytyjki Terri Harper (10-0, 5 KO) z rodaczką Natashą Jonas (9-1, 7 KO) o dwa pasy mistrzowskie: federacji World Boxing Council oraz International Boxing Organization.
 
„Ewa jest przykładem sportowca, który ciężką pracą pokonuje kolejne szczeble profesjonalnej kariery. To zawodniczka, która odważnie mówiła o swoich zamiarach w boksie zawodowym, ale zawsze na pierwszym miejscu był trening. Cieszę się podwójnie, gdyż my, jako Tymex Boxing Promotion, udowodniliśmy, że mała grupa, bez wielkiego zaplecza finansowego, w ciągu kilku lat może doprowadzić swą reprezentantkę na szczyt, a to jeszcze nie nie koniec. Budujące jest, że nasze działania docenił tak znakomity promotor jak Eddie Hearn. Wierzę, że to będzie owocna współpraca z największym teamem na świecie” – przyznał Grabowski, kierujący Tymexem z synem Marcelem Grabowskim i Mariuszem Konieczyńskim.
 
Jak zapowiedział prezes Matchroom, lepsza z tych zawodniczek skrzyżuje rękawice z Brodnicką, trenowaną na co dzień przez Amerykanina Gusa Currena, byłego szkoleniowca Tomasza Adamka.
 
„Starcie o trzy pasy mistrzowskie będzie wielkim wydarzeniem w polskim boksie zawodowym. Ewa Brodnicka jest niesamowicie zdeterminowana, by wywalczyć trofea” – podkreślił Grabowski (Tymex Boxing Promotion).
 
Brodnicka (19-0, 2 KO) od trzech lat jest czempionką World Boxing Organization. Polka już pięć razy zwyciężała w potyczkach o mistrzostwo świata, pokonując Kanadyjkę Sarah Pucek, Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki, Meksykankę Janeth Perez, Argentynkę Edith Soledad Matthysse i – w marcu 2020 roku – Belgijką Djemillą Gontaruk.
 
W mediach pojawiła się informacja, że do walki unifikacyjnej z udziałem Brodnickiej mogłoby dojść w grudniu w Londynie. Na tej gali ma boksować m.in. Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) z Brytyjczykiem z grupy Hearna – Lawrencem Okolie (14-0-1, 11 KO) o mistrzostwo świata WBO wagi junior ciężkiej.

 

admin1Mistrzyni świata Brodnicka dołączyła do Hearna, wkrótce walka unifikacyjna