by  in Aktualności, Fight, Foto, Gale

Mistrzynie Świata w historycznej walce o pas WBO w Jeleniej Górze

 

Takiego widowiska pięściarskiego w Jeleniej Górze jeszcze nie było. W sobotę 25 maja aktualna Mistrzyni Świata WBO Ewa Brodnicka na gali „Tymex Boxing Night” będzie broniła pasa w walce z byłą Mistrzynią Świata IBF i WBA Meksykanką Janeth Perez. Na ringu zaprezentują się także miejscowi pięściarze Kamil Bodzioch czy debiutujący Oskar Wierzejski, a także niepokonany w zawodowej karierze Marcin Siwy.

 

Kibice w stolicy Karkonoszy Jeleniej Górze i całym regionie uwielbiają boks. To tutaj trenowali i dla tego miasta tytuły zdobywali m.in. uczestnik MŚ i ME Ireneusz Zakrzewski i Justyna Nowicka. O zawodowe Mistrzostwo Świata wagi cruiser WBC walczył Łukasz Janik. Następców nie brakuje, bowiem w grupie promotorskiej Tymex występują bardzo utalentowani młodzi zawodnicy Kamil Bodzioch, Oskar Wierzejski i Oskar Kapczyński.

 

– Zapowiada się niesamowicie ciekawa gala, którą organizujemy wspólnie z Termami Cieplickimi i Miastem Jelenia Góra. Ewa Brodnicka i Janeth Perez mają w dorobku zwycięstwa w walkach o Mistrzostwo Świata największych organizacji bokserskich, a w Jeleniej Górze staną do bezpośredniego pojedynku o pas WBO kategorii superpiórkowej należący do naszej zawodniczki. Ewa Brodnicka nigdy nie przegrała w zawodowej karierze, ma 16 zwycięstwa, zaś atutem Meksykanki jest bardzo duże doświadczenie w postaci 30 stoczonych walk – mówi szef grupy promotorskiej Tymex Mariusz Grabowski.

 

 Wielkie nadzieje na kolejne sukcesy pięściarskie w Jeleniej Górze pokładane są w grupie młodzieżowców Tymexu. Niestety kontuzjowany jest pochodzący z miejscowości Podgórzyn Oskar Kapczyński, który w znakomitym stylu rozpoczął zawodowe boksowanie (rekord 2-0), ale wystąpią na pewno 2-krotny brązowy medalista Mistrzostw Polski wagi superciężkiej Kamil Bodzioch (3-0) i debiutant Oskar Wierzejski.

 

– Przykłady tych trzech chłopaków pokazują, że w Jeleniej Górze i okolicach nie brakuje utalentowanych bokserów. Trzeba dać im szansę i odpowiednio pokierować. Bardzo liczę na rozpoczynającego z nami współpracę Oskara Wierzejskiego, brązowego medalistę MP Młodzieżowców i Juniorów. To kolejny ciekawy zawodnik wagi ciężkiej. Mam nadzieję, że skoro kibiców przyjedzie także z Wałbrzycha, aby kibicować swojemu bokserowi Michałowi „Szczupakowi” Leśniakowi (10-1-1), Międzynarodowemu Mistrzowi Polski kategorii półśredniej – przyznał Mariusz Grabowski.

 

W królewskiej wadze ciężkiej, poza jeleniogórskimi wschodzącymi gwiazdami, pokaże się częstochowianin Marcin Siwy (18-0), brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Kadetów, który wygrał m.in. z Michaelem Sprottem, a dzielnie boksował też z Kubańczykiem Erislandy Savonem. – Marcin Siwy nie powiedział ostatniego słowa i z pewnością marzą mu się sukcesy na miarę kolegi z tego samego miasta Roberta Parzęczewskiego (23-1), który 12 z ostatnich 14 walk wygrał przed czasem – dodał szef Tymex Boxing Promotion Mariusz Grabowski.

 

 

Bilety w sprzedaży na Ebilet.pl

 

admin1Mistrzynie Świata w historycznej walce o pas WBO w Jeleniej Górze