by  in Aktualności, Fight, Gale

Olavoga Boxing Night: Klemens Szczepaniak – mam styl zawodowy, tak więc… zaczynam!

Zawsze mówiono mi, że mam styl zawodowy. Kiedyś musiało nastąpić moje przejście do grona profesjonalnych pięściarzy. Tak więc… zaczynam!

– mówi Klemens Szczepaniak (Tymex Boxing Promotion) przed galą Olavoga Boxing Night, która odbędzie się 17 maja w Pionkach. Transmisja w TVP Sport. Bilety na ebilet.pl.

Klemens Szczepaniak był jednym z odkryć w polskim boksie w latach 2022-23. Zdobył brązowy i srebrny medal Mistrzostw Polski, pokazując się z tak dobrej strony, że dostał powołanie od trenera reprezentacji Wojciecha Bartnika na Igrzyska Europejskiej. W pierwszej walce przegrał z brązowy medalistą Mistrzostw Świata i ćwierćfinalistą Igrzysk Olimpijskich Gazimagomedem Jaliidovem. Startował też w Memoriale Feliksa Stamma, w którym minimalnie uległ 2:3 Rakhmatullo Boymatovowi z Uzbekistanu.

– Mój wiek jest odpowiedni do przejścia na zawodostwo i tak się złożyło, że nastąpiło to akurat w 2024 roku. A czy będę łączył swoją karierę z boksem olimpijskim? Czas pokaże, życie pisze różne scenariusze – powiedział pochodzący z Zakopanego Klemens Szczepaniak (rocznik 1996). Jaka amator stoczył 110 walk, z których wygrał 85, a przegrał 25. – Dużo porażek mam kontrowersyjnych (m.in. ćwierćfinał MP 2021 w Wałbrzychu – red.) – zaznaczył nowy pięściarz grupy Tymex Boxing Promotion.

– Ostatni pojedynek stoczyłem w grudniowym finale Mistrzostw Polski w Toruniu w kategorii półciężkiej z Rafałem Perczyńskim – dodał. I w tej wadze Klemens Szczepaniak rozpocznie zawodowe boksowanie. W debiucie w Pionkach jego rywalem będzie Czech Lukáš Tvrdý. – Wiem jedynie, że jest praworęczny i ma 177 cm wzrostu. Resztę pozostawiam trenerowi. A jeśli chodzi o porównania do ostatnich polskich przeciwników, każdy rywal jest inny, dlatego nie opieram się na schematach, a jestem zawsze czujny. A więcej będę mógł powiedzieć po pierwszej 4-rundowej walce. Tradycyjnie Klemens Szczepaniak przygotowywał się w Krakowie pod okiem trenera Krzysztofa Prażucha.

– Dodatkowo, pod względem motorycznym, pomaga mi też Robert Walczak. Podczas przygotowań do debiutu, w cyklu treningowym postawiliśmy na wydłużenie treningów, mniejsze tempo walki, a większą precyzję ciosów. Jednak w boksie zawodowym jest większa liczba rund, więc trzeba to brać pod uwagę. Jak przyznał, na sparingach najwięcej rund miał z Krystianem Buriańskim, którego również zobaczymy w ringu za kilka dni w Pionkach.

– Kilka rund przeboksowali ze mną również Kamil Kuździeń i Bartek Domalik. Wśród moich sparingpartnerów znaleźli się też chłopaki z Krakowa. Każdemu z osobna dziękuję! Moje sesje sparingowe zwykle składały się z 6 rund. Czekam na pierwszy pojedynek i… już kolejne. Chcę walczyć jak najwięcej, aby się rozwijać w boksie zawodowym. Na Olavoga Boxing Night rywalizować będą także m.in. Łukasz Maciec (28-7-1, 5 KO) z Pablo Sosą (12-7-3, 3 KO) i obchodzący 17 maja 26 urodziny Kamil „Kundzia” Kuździeń (11-0, 3 KO) z mieszkającym w Niemczech reprezentantem Mołdawii Victorem Ionascu (12-4, 8 KO), a także Krystian Buriański (1-0, 1 KO) z Czechem Jakubem Holcem. Wystąpią również: Tomasz “Joker” Nowicki i Niemiec Sahan Aybay.

admin1Olavoga Boxing Night: Klemens Szczepaniak – mam styl zawodowy, tak więc… zaczynam!