by  in Aktualności, Fight, Gale

Olavoga Boxing Night: Tomasz Nowicki – jestem przygotowany na więcej rund niż 6

Pojedynek zakontraktowaliśmy na 6 rund, ale jestem przygotowany nawet na 8. Rywal niedawno boksował „szóstkę”, jest w rytmie startowym, a że łatwo się nie poddaje, to damy dobrą i emocjonującą walkę

– mówi Tomasz „Joker” Nowicki (11-3-1, 4 KO) przed galą Olavoga Boxing Night, która odbędzie się 17 maja w Pionkach. Transmisja w TVP Sport. Bilety na ebilet.pl.

W piątek bokser grupy Tymex Boxing Promotin zmierzy się z Czechem Miroslavem Serbanem (14-16, 7 KO).

– Zmieniali mi się rywale, na szczęście promotorzy znaleźli Serbana, który podjął rękawicę. To praworęczny zawodnik, który jest twardy i nie przegrywa przed czasem. A lubi sprawić niespodziankę. W tamtym roku wygrał z prospektem Miridonem Mullolim z bilansem 8-0 – powiedział Tomasz Nowicki. Pięściarz z Wielkopolski ma za sobą już najtrudniejszy okres w profesjonalnej karierze. Kilka miesięcy, również na gali w Pionkach, zremisował z Nathanem McIntoshem.

– Obydwaj pokazaliśmy swój najlepszy boks w tamtym momencie. Poza tym ani ja ani rywal nie doznaliśmy żadnego uszczerbku, a raczej wyszliśmy po pojedynku jakbyśmy opuszczali kino. Nie było śladów walki. A co do możliwych walk rewanżowych, jeszcze nie rozmawiałem, ale temat bardzo fajny. Eugeniusz Makarczuk ma pas, więc jak najbardziej rewanż o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski wchodzi w grę. Ale na razie skupiam się na piątkowej gali, a co ma być to będzie – stwierdził „Joker” Nowicki.

Walka Tomasz Nowicki vs Miroslav Serban, który w Polsce przegrywał m.in. z Michałem Leśniakiem z Tymexu, odbędzie się w limicie 69,850 z kilogramem toleracji. „Joker” podkreślił udaną współpracę z trenerem Mariuszem Koperskim. Przygotowania przebiegły bardzo dobrze, przepracowałem tyle ile potrzebowałem, żeby być w jak najlepszej formie. Niezawodny był Mariusz Koperski, z którym znamy się od mojego pierwszego kroku i to on będzie w narożniku. Poza tym chęć jego i zaangażowanie, jakie wkłada w treningi, sprawiają, że są one wyjątkowe i świetnie nam się pracuje. Nie tylko nam, bo można zaobserwować również jego podopiecznych wyniki na arenach narodowych. Medal za medalem – dodał Tomasz Nowicki. „Joker” zaznaczył, że do ringu wejdzie skoncentrowany i gotowy na odniesienie 12 zwycięstwa. – Hala w Pionkach jest mi dobrze znana. Czekam na kolejną wygraną. Ze sparingów również jestem bardzo zadowolony. Sparowałem z medalistami Mistrzostw Polski i zawodowcem Sebastianem Korgólem. Na Olavoga Boxing Night rywalizować będą także m.in. Łukasz Maciec (28-7-1, 5 KO) z Pablo Sosą (12-7-3, 3 KO) i obchodzący 17 maja 26 urodziny Kamil „Kundzia” Kuździeń (11-0, 3 KO) z mieszkającym w Niemczech reprezentantem Mołdawii Victorem Ionascu (12-4, 8 KO), a także Krystian Buriański (1-0, 1 KO) z Czechem Jakubem Holcem. W debiucie Wicemistrz Polski amatorów Klemens Szczepaniak powalczy z Czechem Lukášem Tvrdým.

admin1Olavoga Boxing Night: Tomasz Nowicki – jestem przygotowany na więcej rund niż 6