by  in Aktualności, Wywiady

Przygotowania Brodnickiej

W Niemczech i Stanach Zjednoczonych przygotowuje się Ewa Brodnicka do walki o mistrzostwo Europy w wadze lekkiej. Polka od poniedziałku sparować będzie w ośrodkach należących do sław amerykańskiego boksu.
Pojedynek Ewy Brodnickiej z Belgijką Elfi Philips odbędzie się 19 grudnia w Łomiankach. W piątek w tej podwarszawskiej miejscowości odbyła się konferencja prasowa z zawodniczką Tymex Boxing Promotion.
– Jestem po zgrupowaniu w Karlsruhe pod okiem niemieckiego trenera Dominika Junge. Ćwiczyliśmy warianty akcji pod kątem Philips. Nawet byłam blisko znokautowania jednej ze sparingpartnerek, mimo że była w kasku i z wyższej kategorii. Inaczej poruszam się na nogach, inaczej też wyprowadzane są moje ciosy – powiedziała PAP Brodnicka.
31-letnia pięściarka z Zakroczymia ma w profesjonalnym rekordzie same zwycięstwa 9-0. Jej rywalka wygrała sześć pojedynków, dwa przegrała, a trzy zremisowała.
– Bilans walk ma przeciętny, ale to złudne. Trener Junge dysponuje materiałami wideo, jakich nie znajdzie się w internecie, dlatego mnóstwo wiem o Elfi. Może nie bije najmocniej, ale potrafi zasypać gradem uderzeń. W ogóle jest odważna, zachowuje się w ringu jak pitbull spuszczony ze smyczy – dodała Brodnicka.
Zawodniczka promowana przez Mariusza Grabowskiego przez kilka dni pozostanie w Warszawie, a następnie wyjeżdża na drugą część przygotowań – do Ameryki.
– Mamy zaplanowane treningi i sparingi w gymach należących do Shane’a Mosleya i Floyda Mayweathera. W Niemczech miałam jedną sesję sparingową z bokserem, ale w USA będę pracować tylko z kobietami. O kondycję jestem spokojna. Wcześniej wydawało mi się, że dużo biegam, ale dopiero u Dominika Junge zrobiłam rekord kilometrów, m.in. na interwałach. Wszystko było monitorowane, to nie było puste bieganie – stwierdziła.
Za miesiąc w Łomiankach odbędą się aż trzy pojedynki damskie. Na ringu zaprezentują się była mistrzyni świata Karolina Łukasik, która krótko była trenerką Brodnickiej, oraz pochodząca z Ukrainy Ołeksandra „Sasha” Sidorenko.
– Łukasik należy do trójki najlepszych zawodniczek w historii polskiego boksu zawodowego, razem z Agnieszką Rylik i Iwoną Guzowską. Być może one pojawią się w Łomiankach w roli kibiców. A która z nich była najlepsza? Nie pokuszę się o stworzenie takiego rankingu, wszystkie były wyjątkowe i wniosły wiele dobrego do pięściarstwa – oceniła dyplomatycznie Brodnicka.
– Wierzę, że ta walka będzie trampoliną do dużej kariery i w niedalekiej przyszłości i ja będę boksowała o mistrzostwo świata – zakończyła.

źródło: www.wp.pl

adminPrzygotowania Brodnickiej