by  in Aktualności, Wywiady

Sidorenko otrzyma swoją szansę

Pochodząca z Ukrainy a mająca polski paszport Ołeksandra „Sasha” Sidorenko (Tymex Boxing Promotion) będzie walczyła 30 września o pas mistrzyni Europy w wadze lekkiej. „Kiedyś ten tytuł należał do Ewy Brodnickiej, dziś mistrzyni świata” – powiedział promotor Mariusz Grabowski.
„Kontrakty jeszcze nie zostały podpisane, ale możliwe, że rywalką Saszki będzie niepokonana Francuzka Isabelle Pare. Dla Sidorenko byłaby to najważniejsza walka w zawodowej karierze, do tego przed własną publicznością w Łomiankach, gdzie mieszka od kilku lat” – stwierdził szef grupy Tymex.
W 2009 roku Sidorenko zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy na Ukrainie, a cztery lata później wygrała turniej im. Feliksa Stamma w Warszawie, pokonując „po drodze” medalistki mistrzostw świata 2012 – srebrną Magdalenę Wichrowską i brązową Angielką Natashę Jonas. Od ponad dwóch lat zawodowo boksuje w teamie Grabowskiego, a jej rekord to 6-0. Identycznym bilansem może pochwalić się Pare.
„Jesteśmy gotowi podjąć ryzyko, jak swego czasu w przypadku Roberta Parzęczewskiego. Dla niego sprowadziliśmy z Francji niepokonanego Jessy Luxembourgera, Robert przegrał z nim, ale też przekonał się, ile mu brakuje do zawodników tej klasy i porządnie zakasał rękawy. Ciężko pracuje, a dziś ma rekord 16-1. W Łomiankach występ z jego udziałem będzie drugą walką wieczoru. Parzęczewski jest młodzieżowym mistrzem WBO w wadze półciężkiej, ale jeszcze nie wiem jaka stawka będzie jego kolejnego pojedynku” – przyznał Grabowski.
Póki co w Tymexie „pierwszeństwo” mają zawodniczki. Niecałe dwa lata temu w Łomiankach Brodnicka sięgnęła po mistrzostwo Europy w lekkiej, potem tytuł obroniła, a dziś jest tymczasową mistrzynią świata federacji WBO w super piórkowej z bilansem walk 14-0.
„Chcę mieć w grupie dwie liderki jeśli chodzi o boks kobiecy. Niedawno Sidorenko podpisała nowy kontrakt na trzy lata z opcją przedłużenia jeszcze o dwa. Na razie panie górą, ale mam nadzieję, że wkrótce także panowie zaczną zdobywać seniorskie pasy mistrzowskie, oczywiście na początek sukcesem byłyby trofea europejskie. Ale wcześniej czeka nas bój Brodnickiej z Niemką Kuhne o właściwy pas WBO. To na przełomie października i listopada” – dodał.
Natomiast w Łomiankach Grabowski planuje też potyczki m.in. Michała Leśniaka z Kamilem Młodzińskim oraz Michała Olasia z Michałem Bańbułą. Kolejne walki stoczą też Artur Łazarjan, Paweł Rumiński i Jakub Dobrzyński.
„Wiem, że wielu kibiców czeka na powrót na ring Adama Balskiego, odważę się powiedzieć wschodzącej gwiazdy nie tylko polskiego boksu w wadze junior ciężkiej. Miał zabieg obu łokci, przechodzi rehabilitację, ale już jesienią zobaczymy go w akcji” – podkreślił promotor.
Inny zawodnik Grabowskiego – Marcin Siwy (17-0) także 30 września, ale w Magdeburgu powalczy o pas WBO Inter-Continental w wadze ciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie Niemiec Tom Schwarz (19-0).

źródło: onet.pl

adminSidorenko otrzyma swoją szansę