by  in Aktualności, Fight, Gale

„ŚLĄSKIE UDERZENIE” – Kamil Młodziński: jestem gotowy i bardzo dobrze przygotowany

Urodziłem się w Tychach, mieszkam w Mysłowicach, więc gala w Bytomiu jest dla mnie bardzo fajnym i ważnym wydarzeniem. Jestem gotowy i bardzo dobrze przygotowany na walkę z Wilfredem Blanco (8-2, 7 KO)
mówi Kamil Młodziński (15-5-4, 7 KO) przed piątkową (22 kwietnia) galą „ŚLĄSKIE UDERZENIE” w Bytomiu. Transmisja w TVP Sport. Bilety do kupienia na ebilet.pl.
 
– Niezmiernie się cieszę, że będę mógł boksować kilkanaście kilometrów od domu. Kiedyś boksowałem za czasów amatorskich w Bytomiu, ale nie pamiętam, w której hali, bo to było kilkanaście la temu – powiedział Kamil „Camilo” Młodziński z MB Promotions, który profesjonalną karierę bokserską zaczął w 2010 roku.
 
Jest kolejnym pięściarzem, który świetnie czuje się na śląskich ringach. – Początkowo boksowałem na Węgrzech i w Słowacji, ale np. w 2018 roku w krótkim odstępie czasu stoczyłem walki w swoim mieście Mysłowice oraz w Zabrzu, gdzie zdobyłem pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi lekkiej. To było piękne przeżycie – przyznał.
 
W bytomskiej Hali na Skarpie zmierzy się z Kolumbijczykiem Wilfredem Blanco, z którym ostatnio wygrał Michał Leśniak z Tymexu. Znokautował rywala już w 2. rundzie.
 
– Widziałem pojedynki Blanco z Freddym Kiwittem w Hamburgu i Michałem Leśniakiem w Dzierżoniowie, stoczone po serii 8 zwycięstw w Kolumbii. Bardzo dużo bije po dołach, więc na to szczególnie będę musiał uważać. Do innych swoich przeciwników nie porównuję go, bo każdy jest inny. Z pewnością mogę powiedzieć, że biłem się już z dużo lepszymi zawodnikami niż Blanco – stwierdził Kamil Młodziński.
 
Głównym wydarzeniem gali organizowanej przez grupę Tymex Boxing Promotion, we współpracy z Queensberry Polska i MB Promotions, będzie trzecia walka pochodzącego z Bytomia Damiana Jonaka (41-1-2, 21 KO) z Andrew Robinsonem (26-5-2, 7 KO). Na razie bilans jest korzystny dla Brytyjczyka – wygrana i remis.
 
– Do piątkowej gali sparowałem od dłuższego czasu, m.in. z Kamilem Łaszczykiem i Michałem Leśniakiem, bo planowana była walka za granicą. Niestety nie doszło do niej. Na co dzień trenuję w Powiatowej Akademii Boksu w Będzinie pod okiem trenera Gabriela Skiby. Zacząłem również współpracę z trenerem przygotowania motorycznego Aleksandrem Włodarczykiem. To „piekielna” robota, dużo nowych fajnych rzeczy i mam nadzieję, że te mocne przygotowania zaowocują w piątek – mówił Kamil Młodziński, rywal m.in. Damiana Wrzesińskiego i Michała Leśniaka ze starć zawodowych.
 
Event Tymexu na Śląsku będzie wielką gratką dla kibiców miejscowych bokserów, ale nie tylko. W Bytomiu wystąpią również m.in. Tomasz „Zadyma” Gromadzki (11-4-1, 3 KO), Stanisław Gibadło (7-0), Martin Gottschall (3-0, 1 KO), Remigiusz Smoliński (3-0-1) i Aleksander Jasiewicz (3-1), bokser-górnik z Kopalni Węgla Kamiennego Piast-Ziemowit oraz Wiktor „Wicio” Szadkowski (3-0, 2 KO).
admin1„ŚLĄSKIE UDERZENIE” – Kamil Młodziński: jestem gotowy i bardzo dobrze przygotowany