by  in Aktualności, Gale

TBN20 – „Wrzos” Wrzesiński, „Żołnierz” Ryta i „Karabin” Sauter na „Tymex Boxing Night 20” w Dzierżoniowie „Sasha” Sidorenko zaboksuje o Mistrzostwo Europy!

Już 5 marca w Dzierżoniowie odbędzie się jubileuszowa 20 gala cyklu „Tymex Boxing Night”. Po raz drugi Ołeksandra „Sasha” Sidorenko (9-0-1, 1 KO) zaboksuje z Serbką Jeleną Janicijevic (3-1-1, 2 KO) o Mistrzostwo Europy wagi lekkiej. Remisem zakończyła się ich ubiegłoroczna walka o wakujący pas EBU w Obornikach.

Występująca w barwach Tymex Boxing Promotion „Sasha” Sidorenko była już zawodową Mistrzynią Europy. Tytuł wywalczyła w 2017 roku. Później miała przerwę macierzyńską, a po kolejnym powrocie na ring doznała ciężkiej kontuzji kolana.

 
W Dzierżoniowie wystąpią również m.in. Damian Wrzesiński, Michał Leśniak, Łukasz Maciec i Oskar Wierzejski oraz debiutujący na naszych imprezach zawodnicy GROMDY Krzysztof „Żołnierz” Ryta i Arkadiusz „Karabin” Sauter oraz Michał Soczyński
mówi Mariusz Grabowski, szef Tymexu.
 
– Tradycyjnie rok zaczynamy od gali w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku, jednej z naszych najlepszych lokalizacji. Od lat świetnie współpracuje się nam z miejscowymi władzami, a i kibice rozkochani są tam w boksie –dodał Mariusz Grabowski przygotowujący galę z synem Marcelem oraz Mariuszem Konieczyńskim.
 
Świetnie halę w Dzierżoniowie zna Damian „Wrzos” Wrzesiński (23-2-2, 6 KO), który ma w dorobku tytuły Mistrza Polski (i Międzynarodowego Mistrza Polski) w boksie zawodowym i olimpijskim. Pięściarz z Poznania nie porzucił marzeń o sukcesach na arenie europejskiej.
 
– Bardzo ambitne cele mają nasi zawodnicy, na czele z tymi, którzy będą boksować 5 marca, tj. Damian Wrzesiński, Michał Leśniak, Łukasz Maciec i Oskar Wierzejski. Każdy z nich jest innym etapie profesjonalnej kariery, ale bardzo mocno trenują do gali w Dzierżoniowie i kolejnych wyzwań sportowych – dodał promotor Mariusz Grabowski.
Świetnym pomysłem okazały się ubiegłoroczne walki Mistrzów GROMDA na imprezach „Tymex Boxing Night”. Z bardzo dobrej strony pokazali się Vasyl Halych i Patryk „Gleba” Tołkaczewski. Doskonale znany fanom boksu jest Tomasz „Zadyma” Gromadzki, przedsiębiorca z branży pogrzebowej, który walczył na gala „Tymexu”, a następnie pokazał swoją ogromnę determinację i zaciętość w pojedynkach na gołe pięści.
 
– 5 marca w Dzierżoniowie kibice obejrzą debiuty w boksie zawodowym dwóch kolejnych świetnych fighterów GROMDY, a będą to Krzysztof „Żołnierz” Ryta i Arkadiusz „Karabin” Sauter. Arek Sauter mieszka w Dzierżoniowie, ma tutaj wielu swoich sympatyków. Za kilka tygodni zmierzy się właśnie z „Żołnierzem” – mówił szef Tymexu o Arkadiuszu Sauterze z Boks Ciszewski, który na co dzień trenuje pod okiem Piotra i Patryka Ciszewskich.
Ciekawostką jest także występ na „Tymex Boxing Night 20” Michała Soczyńskiego,
 
– Współpracujemy z Queensbery, stąd występ Michała na naszej gali w Dzierżoniowie. Wkrótce będziemy ogłaszać nazwiska przeciwników dla poszczególnych bokserów. W zanadrzu mamy jeszcze jedną niespodziankę, ale o tym niebawem! Czeka nas bardzo ciekawy event na początek 2022 roku. Zadbamy o odpowiedni poziom sportowo-organizacyjny i bezpieczeństwo wszystkich uczestników – zaznaczył organizator.
 
W poprzednich latach na ringu w Dzierżoniowie boksowali m.in. Ewa Brodnicka i Robert Parzęczewski oraz inni bokserzy związani z grupą Tymex Boxing Promotion.
admin1TBN20 – „Wrzos” Wrzesiński, „Żołnierz” Ryta i „Karabin” Sauter na „Tymex Boxing Night 20” w Dzierżoniowie „Sasha” Sidorenko zaboksuje o Mistrzostwo Europy!