by  in Bez kategorii

„Tymex Boxing Night 12” – 10 lipca spektakularny powrót do Pionek w debiucie w TVP Sport

Dwie pierwsze gale w latach 2013-14 Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion) zorganizował w rodzinnych Pionkach na Mazowszu. – Boks zawodowy, dzięki uprzejmości naszych partnerów na czele z Telewizją Polską i Miastem Pionki, wraca tu gdzie zaczynaliśmy. Dziś Tymex jest jedną z najważniejszych grup w kraju – mówi promotor przed „Tymex Boxing Night 12” w dniu 10 lipca.

TYMEX Boxing Night 12 - TVP Sport - Pionki - 10 lipca

TYMEX Boxing Night 12 – TVP Sport – Pionki – 10 lipca

W podradomskich Pionkach kariery zaczynali i pierwsze walki toczyli Mistrzyni Świata WBO Ewa „Kleo” Brodnicka i notowany wysoko w światowych rankingach Robert „Mr. KO” Parzęczewski. To liderzy Tymexu. Duże ambicje mają też inni pięściarze i pięściarski z teamu Mariusza i Marcela Grabowskich.

– Przez ostatnich 6-7 lat bardzo mocno rozwinęliśmy się jako grupa promotorska boksu zawodowego. Wracamy do Pionek, gdzie zaczynamy nowy rozdział w historii Tymexu – współpraca z Telewizją Polską i transmisje w TVP Sport są dla nas wielką szansą, możemy pokazać potencjał zawodników i swój na ogromnym obszarze naszego kraju. Zasięg stacji jest wielkim atutem.. Bardzo dziękuję także burmistrzowi Pionek Robertowi Kowalczykowi za wsparciu przy projekcie .Mam sentyment do tego miasta i zawszę doceniam wkład i zaangażowanie przedstawicieli samorządu w rozwój i promocje naszego miasta. Mam nadzieję, że za miesiąc, w dniu sportowego święta Pionek, kibice będą mogli zasiąść na trybunach, oczywiście z zachowaniem wszelkich wytycznych – powiedział Mariusz Grabowski.

Jak ma wyglądać karta walk 10 lipca? – W walce wieczoru Damian „Wrzos” Wrzesiński spotka się z solidnej klasy rywalem mającym bardzo dobry rekord. Chcę doprowadzić do długo oczekiwanego pojedynku w wadze ciężkiej Kamila Bodziocha z Marcinem Siwym. Tomek „Zadyma” Gromadzki walczył w sobotę na gali GROMDA, ale twierdzi, że bez problemu przygotuje się na walkę ze Stanisławem Gibadło, czyli mielibyśmy dwa bardzo interesujące starcia wewnątrz grupy. W barwach Tymexu zadebiutuje Aleksander Strecki, Olimpijczyk z Pekinu, były Mistrz Świata Kadetów, który w seniorskiej kadrze Ukrainy był m.in. z Usykiem i Łomaczenko. Oprócz niego brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów ma w dorobku Sasha Sidorenko. Była zawodowa mistrzyni kontynentu zmierzy się z Kariną Kopińską. Z kolei Laura Grzyb będzie boksowała z Bojaną Libiszewską – przyznał szef Tymex Boxing Promotion.

Zapowiada się spektakularny powrót promotora Mariusza Grabowskiego do rodzinnego miasta w debiucie na antenie TVP Sport.

– Potencjał naszej grupy jest ogromny, a pamiętajmy, że tym razem nie może wystąpić radomianin Michał Żeromiński, którego miałby wielu kibiców na gali w Pionkach. W roli widzów przyjadą Ewa Brodnicka i Robert Parzęczewski. Budujemy kariery i pozycje kolejnych pięściarek i pięściarzy, jak Damian Wrzesiński, którzy aspirują przynajmniej do pasów europejskich. Dla fanów boksu taka gala to wielka dawka emocji, a pojedynek Bodziocha z Siwym mógłby być hitową walką w królewskiej kategorii. Wierzę, że uda się do niego doprowadzić. To będzie świetna galą, a na taką zasługują Pionki. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony w TVP Sport – stwierdził Mariusz Grabowski.

admin1„Tymex Boxing Night 12” – 10 lipca spektakularny powrót do Pionek w debiucie w TVP Sport