by  in Bez kategorii

„Tymex Boxing Night 12” – 10 lipca w Pionkach. Wielka gala boksu zawodowego.

„Tymex Boxing Night 12” – 10 lipca w Pionkach Burmistrz Robert Kowalczyk: gala wielkim wydarzeniem dla Pionek

– Chcemy, aby skończyła się zbyt długa przerwa w organizacji imprez sportowych i kulturalnych. Gala bokserska „Tymex Boxing Night 12” w dniu 10 lipca będzie wielkim, ogólnopolskim wydarzeniem dla Pionek – mówi Robert Kowalczyk, burmistrz 19-tysięcznego miasta na południowym Mazowszu. Po raz pierwszy transmisję z imprezy grupy Tymex Boxing Promotion przeprowadzi TVP Sport.

Pierwsze gale szef Tymexu Mariusz Grabowski, dziś prowadzący team ze swoim synem Marcelem i Mariuszem Konieczyńskim, organizował w rodzinnym mieście 6-7 lat temu. To wtedy szerszej publiczności dali się poznać m.in. Ewa „Kleo” Brodnicka, dziś Mistrzyni Świata WBO i Robert „Mr. KO” Parzęczewski, notowany w rankingach największych federacji.

– Wierzę, że mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, Miastu Pionki i Tymex Boxing Promotion uda się wspólnie zorganizować świetną galę pięściarską, o której będzie mówiła cała Polska. Pionki potrzebują imprez sportowych i kulturalnych. Eventy bokserskie cieszą się w naszym mieście i regionie dużym zainteresowaniem. Pamiętam początki grupy Tymex i widzę jak grupa się rozwija i rośnie w siłę od kilku lat. Teraz to już inna marka, rozpoznawalna w całym kraju, do tego gale Tymexu mają niesamowitą otoczkę. Panowie Grabowscy wypracowali renomę dla swego sportowego przedsięwzięcia – powiedział pochodzący z Pionek Robert Kowalczyk.

TYMEX Boxing Night 12 - Wrzesiński

TYMEX Boxing Night 12 – Wrzesiński

Walkę wieczoru w podradomskich Pionkach stoczy Damian „Wrzos” Wrzesiński. To poznański bokser mający bardzo dobry rekord 19-1-2 (5 KO). Na zawodowych ringach nie przegrał od ponad 3 lat. Wcześniej odnosił sukcesy w boksie olimpijskim, występował w reprezentacji Polski. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, 10 lipca dojdzie do hitowego starcia w wadze ciężkiej między Marcinem Siwym a Kamilem Bodziochem. Promotor Mariusz Grabowski zapowiada także inne starcie zawodników Tymexu – Tomasza Gromadzkiego ze Stanisławem Gibadło. Publiczności pokażą się także Sasha Sidorenko, Laura Grzyb czy debiutujący w Tymexie Aleksander Strecki, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

– Cieszę się, że tak ciekawie zapowiada się gala w Pionkach, jedna z pierwszych imprez bokserskich w naszym kraju w czasie pandemii. Bardzo dobrze współpracuje mi się z Mariuszem Grabowskim, to człowiek zawsze pamiętający o naszym mieście i przychylny Pionkom. Wiele razy słyszałem lub czytałem w wywiadach, że sympatyzuje z Pionkami, dobrze mówi o miejscowym schronisku. I muszę dodać, że w Pionkach nie mamy problemu z bezdomnymi zwierzętami. Wielu wolontariuszy zaangażowało się w pracę na rzecz zwierząt, takie inicjatywy pokazują dobroć ludzi – podkreślił burmistrz Robert Kowalczyk, który rekreacyjnie gra w tenisa.

Promotor Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion) wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę z samorządem. – Ważne, że do Pionek wraca boks, który cieszy się uznaniem wielu kibiców. Dzięki współpracy z burmistrzem Robertem Kowalczykiem i przychylności miasta dojdzie do wydarzenia sportowego, które będzie świetną promocją naszego miasta. Chciałbym, abyśmy cyklicznie organizowali gale bokserskie w Pionkach, a może wkrótce uda się doprowadzić do walki mistrzowskiej. Wielką szansę jest dla nas współpraca z TVP Sport.

admin1„Tymex Boxing Night 12” – 10 lipca w Pionkach. Wielka gala boksu zawodowego.