by  in Aktualności, Gale

Tymex Boxing Night 16 – Holenderski rewanż Stanisława Gibadło w Dzierżoniowie

Cztery lata czekałem na walkę z holenderskim rywalem. Pokonam Melvina Wassinga (7-5-4, 2 KO) i w ten sposób zrewanżuję się za porażkę z Maxem van der Pasem

– mówi Stanisław Gibadło (5-0), który będzie walczył z reprezentantem „Pomarańczowych” na gali „Tymex Boxing Night 16”, która odbędzie się 13 marca w Dzierżoniowie. Transmisja w TVP Sport.

Po 5 zwycięstwach w latach 2018-2020 z krajowymi pięściarzami, w szóstej zawodowej walce urodzony w Atenach Stanisław Gibadło spotka się z mającym 7-letnie doświadczenie na profesjonalnych ringach bokserskich Melvinem Wassingem. Holender ma na koncie również kilkadziesiąt walk w kickboxingu.

– Melvin Wassing toczył bardzo wyrównane pojedynki w Holandii i poza jej granicami, stąd w jego bilansie aż 4 remisy i kilka kolejnych walk wygranych bądź przegranych, które kończyły się niejednomyślnymi werdyktami sędziowskimi. Widać, że chce wygrywać i daje dobre pojedynki – powiedział Stanisław Gibadło z Tymex Boxing Promotion.

Pięściarz promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich w boksie olimpijskich rywalizował z innym reprezentantem Holandii Maxem van der Pasem. To dawny rywal m.in. Tomasza Jabłońskiego, który pokonał Holendra po drodze po Wicemistrzostwo Europy w 2015 roku.

– Dla mnie wyjątkowym turniejem był Memoriał Feliksa Stamma w 2017 roku. W eliminacjach wygrałem z Ukraińcem Mykołą Zhizhiyanem, w ćwierćfinale z Danielem Adamcem, który jest dziś Mistrzem Polski, zaś w półfinale ze Szkotem Darrenem Johnstone. Dopiero w finale minimalnie przegrałem 2:3 z Maxem van der Pasem. Wciąż jest w boksie olimpijskim i walczy o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio – przyznał Stanisław Gibadło.

Bokser Tymexu jest żołnierzem zawodowym w jednostce powietrznodesantowej w Gliwicach. Na co dzień trenuje pod okiem Krzysztofa Zmorzyńskiego.

– Mam dużą motywację, aby po czterech latach wygrać z przeciwnikiem z Holandii. Melvin Wassing boksował w Holandii, Belgii, we Francji, Niemczech i na Węgrzech. Potrzebuję takich mocnych walk, aby dalej się rozwijać. Jestem pewny, że mam zdecydowanie większe umiejętności niż w finale Turnieju Stamma z van der Pasem. A więc, Melvin bądź czujny – chcę wygrać i dokonam tego 13 marca w Dzierżoniowie – stwierdził Stanisław Gibadło, który w ostatnich tygodniach przed walką będzie trenował również z Gusem Currenem, szkoleniowcem Ewy Brodnickiej. 27-letni Gibadło ma zapewnione dobre warunki treningowe, a na jego bokserskie występy przychylnie patrzą przełożeni w jednostce wojskowej.

– Wojsko i boks są dla mnie ważne i dają mi szczęście oraz stabilizację. Cieszę się, że służba i sport świetnie ze sobą współgrają – dodał srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski w boksie olimpijskim. W głównych walkach gali „Tymex Boxing Night 16” w Dzierżoniowie boksować będą Międzynarodowy Mistrz Polski wagi lekkiej Damian Wrzesiński (21-1-2, 6 KO) i była Mistrzyni Świata WBO w superpiórkowej oraz Mistrzyni Europy kategorii lekkiej Ewa „Kleo” Brodnicka (19-1, 2 KO). Rywalem „Wrzosa” Wrzesińskiego będzie Meksykanin Julio Barraza (19-2-1, 13 KO). Natomiast Łukasz „Gruby” Maciec (26-3-1, 5 KO) zmierzy się z Nikaraguańczykiem Pablo Mendozą (9-7, 9 KO).

admin1Tymex Boxing Night 16 – Holenderski rewanż Stanisława Gibadło w Dzierżoniowie