by  in Bez kategorii

Tymex Boxing Promotion odważnie stawia na młodych

Odważnie stawiamy na młodych bokserów, chociaż na walki wieczoru muszą jeszcze poczekać – powiedział na konferencji prasowej prezes grupy Tymex Promotion Mariusz Konieczyński przed galą „Tymex Boxing Night”.

29 marca w Dzierżoniowie odbędzie się osiem walk zawodowych, w tym trzy w kategorii półśredniej.

Łukasz Wierzbicki (17-0), który przez kilka lat występował w Kanadzie, zmierzy się z pochodzącym z Ukrainy, a mieszkającym w Katowicach Mykołą Wowkiem (15-3) o pas mistrza Polski. Michał Leśniak (9-1-1) spotka się z niepokonanym Ukraińcem Władysławem Gelą (9-0) o międzynarodowe mistrzostwo Polski, a w pojedynku rankingowym rywalem Michała Żeromińskiego (13-5-1) będzie Mołdawianin Oktavian Gratii (4-5).

 

– Odważnie stawiamy na młodych bokserów, tzw. prospektów, których aż pięciu zaprezentuje się na Dolnym Śląsku. Oskar Kapczyński, Kamil Bodzioch, Rafał Pląder oraz bracia Stanisław i Maksymilian Gibadło to dobrze rokujący pięściarze, chociaż na walki wieczoru muszą jeszcze poczekać. W ogóle zauważamy coraz większe zainteresowanie boksem w Dzierżoniowie i okolicach. To już nasza piąta gala w tym mieście, a w tym czasie powstały kolejne kluby pięściarskie właśnie w Dzierżoniowie oraz Piławie i Bielawie – stwierdził Konieczyński podczas wtorkowej konferencji, która odbyła się w Centrum Rozrywki Hi Life w Dzierżoniowie.

 

Po raz pierwszy dzierżoniowskiej publiczności zaprezentuje się Wierzbicki, który pierwsze 11 profesjonalnych walk stoczył w Kanadzie, głównie w Calgary. „Wowk lubi otwartą walkę, więc kibice nie będą się nudzić” – przyznał 28-letni zawodnik, który wcześniej m.in. dwukrotnie pokonał Żeromińskiego i na dziś jest „jedynką” Tymexu w tej wadze.

– Jesteśmy przekonani, że poradzi sobie z Wowkiem, a promotorzy Mariusz i Marcel Grabowscy w niedługim czasie otrzymają ciekawe zagraniczne propozycje dla Wierzbickiego. Drzwi do większych walk otwierają się przed Łukaszem – dodał Konieczyński.

Swoje ambicje ma też rozpoczynający przygodę z kat. półśrednią Leśniak, na co dzień trenujący w Dzierżoniowiec. „Chcę przedrzeć się do czołówki, dlatego muszę wygrać z Gelą, który jeszcze nigdy nie przegrał” – powiedział.

Na spotkaniu z dziennikarzami obecny był także Gus Curren, szkoleniowiec Wierzbickiego, Tomasza Adamka czy Ewy Brodnickiej. „Z wielką przyjemnością za każdym razem przyjeżdżam do Polski, aby współpracować z waszymi bokserami. Wierzbicki będzie bardzo dobrze przygotowany do gali 29 marca i kolejnych wyzwań sportowych” – ocenił.

Prawdopodobnie w maju po raz trzeci tytuł mistrzyni świata WBO w wadze super piórkowej będzie broniła Brodnicka. Wkrótce mają zostać ogłoszone szczegóły jej kolejnego pojedynku.

Wcześniej, bo już 6 kwietnia czterech pięściarzy Tymexu będzie walczyć podczas gali MB Boxing Night „Ostatni Taniec” w katowickim Spodku: Robert Parzęczewski, Damian Wrzesiński oraz w bezpośredniej, trzeciej już potyczce Mateusz Rzadkosz i Tomasz Gromadzki.

 

źródło: polsatsport.pl

admin1Tymex Boxing Promotion odważnie stawia na młodych