by  in Aktualności, Fight, Gale

Tymex Boxing Promotion zawita ponownie do Jeleniej Góry

– Dzierżoniów, Zgorzelec i ostatnio Jelenia Góra – grupa Tymex Boxing Promotion „zadomowiła się” na Dolnym Śląsku, gdzie kibice uwielbiają boks.

– Chcemy organizować gale też w innych częściach Polski, choć na pewno zostaniemy na Dolnym Śląsku i planujemy dalszą współpracę z władzami miasta Jelenia Góra – mówi szef Tymexu Mariusz Grabowski.
W minioną sobotę wielkie pięściarstwo zagościło w stolicy Karkonoszy. Podczas „Tymex Boxing Night” Ewa Brodnicka, promowana od kilku lat przez Mariusza i Marcela Grabowskich, już po raz 3 obroniła tytuł Mistrzyni Świata federacji WBO w wadze super piórkowej. Wcześniej była także Mistrzynią Europy kategorii lekkiej. Na ringu w Jeleniej Górze pokonała byłą 2-krotną Mistrzynię Świata wagi koguciej Meksykankę Janeth Perez.

– Kibice w Jeleniej Górze i na całym Dolnym Śląsku lubią i znają się na boksie, ale tak wielkiego wydarzenia w zawodowym pięściarstwie w tym mieście jeszcze nie było. Fani zobaczyli kilka emocjonujących i stojących na dobrym poziomie walk, a zwieńczeniem pięściarskiego wieczoru było kolejne zwycięstwo Mistrzyni Świata Ewy Brodnickiej. Może pomyślimy o pojedynku unifikacyjnym? Jesienią mamy kilka terminów, a w przyszłym roku kolejna obrona, niewykluczone, że w Jeleniej Górze – dodają przedstawiciele Tymexu. Sobotnia gala to efekt współpracy władz Jeleniej Góry z grupą Tymex Boxing Promotion, z prezesem Mariuszem Konieczyńskim oraz sponsorami m.in. Grupą 3KF i Bilo Poland Marco Beniamino Brischiego.

– Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy prawdziwe święto boksu. Kibice w Jeleniej Górze dopisali, mieliśmy komplet widzów na gali. Co więcej zabrakło biletów, bo zapotrzebowanie było jeszcze większe. Widać, że wielu sympatyków mają miejscowi zawodnicy Kamil Bodzioch, debiutant Oskar Wierzejski i należy żałować, że z powodu kontuzji nie mógł zaboksować inny z jeleniogórzan Oskar Kapczyński. Po świetnym początku na razie ma wymuszoną przerwę, ale wróci z jeszcze większym impetem – zapowiada Mariusz Grabowski. Szczególne powody do radości miał Kamil Bodzioch, który po 4 zwycięstwie w zawodowej karierze – tym razem wygrał z Ukraińcem Kostiantynem Dowbyszczenką, oświadczył się w ringu na oczach widzów i telewidzów swej partnerce. W odpowiedzi usłyszał „tak”.

– Jestem zadowolony z zawodników, którzy pokazali dobry boks, i z samego doboru rywalizujących par. Będziemy stwarzali możliwość rozwoju zawodnikom mającym podpisane umowy z Tymexem, zresztą nasza grupa jest coraz mocniejsza pod względem sportowym i liczbowym, ale chcemy też zapraszać zawodników niezwiązanych z nami kontraktami, jak np. Michał Chudecki i Kamil Młodziński – przyznał szef Tymexu.

Z jego podopiecznych, poza Ewą Brodnicką, Kamilem Bodziochem i Oskarem Wierzejskim, w Jeleniej Górze wystąpili i swoje walki wygrali Michał Leśniak, Marcin Siwy i Tomasz Nowicki oraz Tomasz Gromadzki, który w rewanżu z Wojciechem Wierzbickim znów zwyciężył na punkty. Kolejne tegoroczne gale Tymex Boxing Promotion planowane są na wrzesień i październik, a być może odbędzie się jeszcze jedna w listopadzie.

admin1Tymex Boxing Promotion zawita ponownie do Jeleniej Góry