by  in Aktualności, Zapowiedzi

Wach gwiazdą gali w Kędzierzynie

Po 10 latach wielki boks zawodowy wraca do Kędzierzyna-Koźla na Opolszczyźnie. 14 maja na gali wystąpi były pretendent do tytułu Mistrza Świata największych federacji 2-metrowy Mariusz „Viking” Wach. Bilety do kupienia na eBilet.pl, a transmisja telewizyjna w Polsacie Sport.
Organizatorem gali jest Mariusz Grabowski, prezes prężnie działającej grupy Tymex Boxing Promotion, we współpracy z władzami miasta, na czele oczywiście z prezydent Sabina Nowosielską.
W 2006 roku w Kędzierzynie-Koźlu wystąpił Rafał Jackiewicz, późniejszy Mistrz Europy i pretendent do pasa światowego IBF w wadze półśredniej. Jego rywalem był Chilijczyk Joel Mayo, a stawką tytuł mistrzowski International Boxing Council.
Tym razem emocje będą zdecydowanie większe, bowiem w ringu wystąpi zaliczany do czołówki światowej kategorii ciężkiej Mariusz Wach. To pięściarz, który wciąż marzy o drugiej szanse mistrzowskiej. Kilka lat temu przegrał ze słynnym Ukraińcem Władimirem Kliczką, który też już znalazł swego pogromcę w osobie Anglika Tysona Fury. Wach nie ukrywa, że byłby gotów na walkę z Furym.
Fani boksu obejrzą 14 maja w hali „Azoty” sześć pojedynków profesjonalnych. Promotor Mariusz Grabowski wystawia niemal wszystkich swych najlepszych zawodników i pochodzącą z Ukrainy, a trenującą na co dzień w podwarszawskich Łomiankach znakomitą Sashę Sidorenko.
Co ciekawe, bohaterowi gali na Opolszczynie do tej pory ponieśli zaledwie 4 porażki – Mariusz Wach dwie, a po jednej Robert Parzęczewski i Michał Gerlecki. Wszyscy mają świetne rekordy, które będą chcieli poprawić w Kędzierzynie: Mariusz Wach 31-2, drugi z „ciężkich” Marcin Siwy 14-0, Nikodem Jeżewski 12-0-1, Michał Gerlecki 12-1, Robert Parzęczewski, 10-1, Sasha Sidorenko 3-0.
– Niektóre z nazwisk rywali fani poznają już we wtorek 12 kwietnia podczas konferencji prasowej w Kędzierzynie-Koźlu. Dla Mariusza Wacha to będzie ważny test przed mamy nadzieję występem na jesiennej gali Polsat Boxing Night. Oczywiście cały czas czekamy na kolejną propozycję walki mistrzowskiej i jestem przekonany, że ona nadejdzie – mówi Mariusz Grabowski.
Gala boksu zawodowego w Kędzierzynie ma być wielkim świętem tego sportu. Jest szansa, że pięściarstwo na stałe zagości w tym mieście.

adminWach gwiazdą gali w Kędzierzynie