by  in Aktualności, Gale, Wideo, Zapowiedzi

Windoor Boxing Night na Zamku

Takiego wydarzenia sportowego w Polsce jeszcze nie było. W sobotę 18 czerwca na Zamku w Szydłowcu w szranki staną rycerze, ale w pięściarskich rękawicach. Po raz pierwszy w historii gala bokserska odbędzie się w tak niezwykłym miejscu.
– Przygotowaliśmy nie lada gratkę nie tylko dla kibiców boksu i w ogóle całego sportu, ale także dla osób, które do tej pory raczej nie interesowały się rywalizacją sportową. W niezwykle urokliwej scenerii szydłowieckiego Zamku zorganizujemy niepowtarzalne widowisko. Zapraszamy 18 czerwca do Szydłowca – mówi Mariusz Grabowski, pomysłodawca imprezy.
Dziedziniec Zamku jest tak ogromny, że bez kłopotu zmieści się na nim ring bokserski. Fani będą mieli możliwość z bliskiej odległości obserwowania potyczek profesjonalnych pięściarzy oraz kickboxerów miejscowej Viktorii.
– To będzie ekskluzywna gala bokserska, na którą prowadzi tylko jedna droga przez bramę w wieży Zamku. Fosa z wodą otaczająca Zamek dodaje wspaniałego klimatu temu miejscu. Jesteśmy przekonani, że dopiszą i widzowie, i pogoda. Ale na wszelki wypadek ring zostanie zadaszony. A dla fanów przygotowaliśmy m.in. specjalne bilety Vip-owskie, które dają możliwość korzystania z miejscowej restauracji – powiedział szef Tymex Boxing Promotion Mariusz Grabowski.
Właśnie w barwach tej prężnie rozwijającej się grupy występuje pochodzący z Radomia Michał Żeromiński. Na koncie ma 10 wygranych, a przegrywał tylko z utytułowanym Rafałem Jackiewiczem i Łukaszem Maćcem.
– Z Rosjaninem Romanem Seliverstovem powalczy o interkontynentalny pas federacji WBF. To może być pierwsze zawodowe trofeum w kolekcji Michała, który ma sporo fanów w Radomiu i tej części kraju. Zresztą burmistrz Szydłowca Artur Ludew, z którym mi się świetnie współpracuje, był na jego ostatniej walce w Radomiu – mówi Mariusz Grabowski.
Roman Seliverstov ma na „rozkładzie” m.in. świetnego Niemca Michela Trabanta, byłego Mistrza Europy kategorii półśredniej, który też boksował o Mistrzostwo Świata WBA.
– Poza tym ten rosyjski pięściarz zdobył pas WBO Europe i interkontynentalny IBO. Doświadczenie ringowe ma większe od Żeromińskiego, ale bardzo liczę na zwycięstwo Michała. Wygrana w Szydłowcu może otworzyć furtkę do poważniejszych wyzwań radomianinowi – podkreślił jego menedżer.
Kibice zobaczą łącznie 4 walki zawodowe. Robert Parzęczewski (11-1) spotka się z Michałem Graszkiem (6-3), Damian Wrzesiński (9-0-1) z bardzo dobrym przed laty kickboxerem Maurycym Gojko (23-52-5), a Tomasz Gromadzki (1-0-1) z Mariuszem Runowskim (4-0).
– Fani sportów walki w Szydłowcu lubią kickboxing, dlatego nie zabraknie też potyczek z udziałem zawodników Viktorii, podopiecznych trenera Pawła Surdego – dodał Mariusz Grabowski.
Bilety na galę dostępne na ebilet.pl, w salonach empik oraz w Biurze Podroży- BIG HOLIDAY- Radom ul. Wałowa 7 i Resteuracji Zamek na terenie Zamku w Szydłowcu.

adminWindoor Boxing Night na Zamku