by  in Bez kategorii

26 września, czyli mocny boks w Częstochowie, a następnie Jan Błachowicz i upragnione mistrzostwo UFC.

„Tymex Boxing Night 13” – 26 września w Częstochowie- Michał „Szczupak“ Leśniak: Z Serbanem pójdę na żywioł

– Miroslav Serban (12-4, 6 KO) kilka razy był Mistrzem Czech, walczył na Mistrzostwach Świata i Europy, ale dziś to nic już nie znaczy. Pójdę na żywioł i pokonam Czecha – mówi Michał „Szczupak” Leśniak (12-1-1, 3 KO) przed galą „Tymex Boxing Night 13”, która odbędzie się 26 września w Częstochowie.

Za 2 tygodnie Michał Leśniak stoczy 15 zawodową walkę bokserską. W Częstochowie walczył już przed 3 laty i wówczas zremisował z Kamilem Młodzińskim (12-5-4, 6 KO) o pas Mistrza Polski wagi super lekkiej. Tym razem miał walczyć z niepokonanym Rosjaninem Lendrushem Akopianem (10-0, 4 KO), ale ten rywal wycofał się i dojdzie do pojedynku z Miroslavem Serbanem.

– Pochodzący z Armenii Akopian to były Młodzieżowy Mistrz Świata federacji WBC w kategorii super półśredniej, a więc bardzo dobry przeciwnik. Mój przedostatni rywal – Maxim Churbanov walczył o europejski tytuł World Boxing Organization w super lekkiej. Natomiast Serban to zawodnik z ciekawą karierę amatorską, choć to już było dawno temu. 3-krotnie wygrywał Mistrzostwa Czech, kilka razy startował na Mistrzostwach Świata i Europy Seniorów, a w juniorach był w ćwierćfinale ME – powiedział wałbrzyszanin Michał Leśniak.

W trakcie przygotowań do częstochowskiej gali przesparował mnóstwo rund z krajową czołówką, m.in. był przez 3 tygodnie na obozie w Warszawie z trenerem Piotrem Wilczewskim. Tam Michał Leśniak walczył m.in. z Maciejem Sulęckim, Kamilem Bednarkiem i Damianem Kiwiorem oraz w WCA, jak również z zawodnikami z klubu Fenix, w którym na co dzień trenuje Mateusz Tryc.

– Końcówkę przygotowań spędzam w Dzierżoniowie trenując z polskimi i zagranicznymi pięściarzami. Zdecydowanie najcięższe rundy były z Maćkiem Sulęckim i Rafałem Łazarkiem, startującym w drugiej edycji „GROMDA”. Dziś sparowałem z dobrej klasy kickboxerem Kacprem Muszyńskim. Naprawdę nie mogę narzekać na sparingi, bowiem miałem je z wieloma mocnymi zawodnikami – dodał.

Michał Leśnik, Mistrz Polski Młodzieżowców z 2011 roku i Wicemistrz Polski Juniorów z 2010 roku, mierzy 178 centymetrów i będzie aż o 10 cm wyższy od Miroslava Serbana.

– To pewnego rodzaju problem, ponieważ nie mam tak niskich sparingpartnerów, przeważnie są oni mojego wzrostu i wyżsi. Zobaczymy jak zaboksuje rywal z Czech, czy będzie jeszcze obniżał pozycję, czy ma inny plan na walkę. Chcę pójść na żywioł i go pokonać. Jest mniejszy ode mnie, więc będę się starał dominować od samego początku. Wyjdę po zwycięstwo, styl jest na drugim planie – mówił pięściarz Tymex Boxing Promotion.

28-letni Michał Leśniak zaangażowany był też w projekt „GROMDA” Mariusza Grabowskiego i Mateusza Borka, bowiem pomagał w przygotowaniach mierzącemu ponad 2 metry i ważącemu 130 kg Jarosławowi „Dzidziusiowi” Juchnerowi.

– Tak się złożyło, że w pierwszej walce na gołe pięści Jarek mierzył się i przegrał z Rafałem „Łazarem“ Łazarkiem. W następnej rundzie byłem w narożniku Rafała w pojedynku z Mateuszem Kubiszynem. Turniej pokazał, że nie brakuje niesamowitych twardzieli – powiedział Michał Leśniak.

26 września w Częstochowie na gali „Tymex Boxing Night 13”, organizowanej przez Mariusza i Marcela Grabowskich oraz Mariusza Konieczyńskiego, Robert „Mr. KO” Parzęczewski (25-1-0, 16 KO) spotka się z byłym Wicemistrzem Świata i brązowym medalistą MŚ Szerzodem Chusanowem (21-1-1, 9 KO). W innych walkach Łukasz Wierzbicki (18-1, 7 KO) zmierzy się z Mołdawianinem Octavianem Gratim (5-7-1), Sebastian Ślusarczyk (8-0, 5 KO) z Pawłem Czyżykiem (6-1, 1 KO), Laura Grzyb (3-0, 3 KO) z Włoszką Monicą Gentili (6-11, 1 KO), Kamil Kuździeń (2-0) z Kacprem Salaburą (2-0) i Krzysztof Twardowski (8-2, 6 KO) z Piotrem Podłuckim (6-4, 2 KO).

admin126 września, czyli mocny boks w Częstochowie, a następnie Jan Błachowicz i upragnione mistrzostwo UFC.