by  in Aktualności, Wywiady

4 gale do końca roku

Po sukcesie gali Tymex Boxing Promotion w Lubinie, szef grupy Mariusz Grabowski zapowiada, że w tym sezonie zorganizuje jeszcze cztery. Być może w czerwcu boksować będzie współpromowany przez Mariusza Kołodzieja Mariusz Wach (Global Boxing).
– Otrzymaliśmy mnóstwo pochlebnych opinii po gali na Dolnym Śląsku, i biorąc pod uwagę poziom sportowy walk, przygotowanie naszych bokserów, ale oczywiście i kwestie organizacyjne.Bardzo dobrze współpracuje się nam z telewizją Polsat – powiedział Mariusz Grabowski.
Obecnie w jego teamie jest ośmiu pięściarzy:Damian Jonak, Ewa Brodnicka, Michał Gerlecki, Nikodem Jeżewski, Michał Leśniak, Robert Parzęczewski, Damian Wrzesiński i Michał Żeromiński. Prawdopodobnie niebawem do Tymex Boxing dołączy jeden lub dwóch kolejnych.
– Żadnych nazwisk na tym etapie rozmów nie mogę ujawnić. Chcemy budować siłę grupy spokojnie, bez nieprzemyślanych ruchów. Być może nowy bokser pojawi się na naszej gali, którą wspólnie z Global Boxing zorganizujemy 19 czerwca – mówi szef Tymex Boxing Promotion.
Wcześniejsza gala odbędzie się 16 maja – możliwe są dwie lokalizacje. – W grę wchodzi Bydgoszcz i jeszcze jedno miasto. Niebawem ogłosimy ostateczne miejsce. Na ringu zaprezentują się m.in. Damian Jonak, Michał Żeromiński, Nikodem Jeżewski i Ewa Brodnicka, a może pojawi się jeszcze niespodzianka… – powiedział Mariusz Grabowski.
Niewykluczone, że w czerwcu w Polsce zaboksuje znów Mariusz Wach. Wszystko zależy od ustaleń jego promotorów mieszkających na stałe w Stanach Zjednoczonych.
– Jeśli nie dojdzie do skutku występ Mariusza Wacha w USA, bardzo chętnie znów podpiszę z nim umowę na walkę, tym razem na 19 czerwca – dodał promotor.
Być może jesienią zawodowa gala Tymex Boxing znów odbędzie się w Radomiu, bo z tym miastem związany jest prywatnie i biznesowo Mariusz Grabowski, zaś w listopadzie bądź grudniu – ponownie na Dolnym Śląsku.
– Po kilku występach w Ameryce, na naszej gali pokazałby się notowany w czołówce wagi piórkowej Kamil Łaszczyk. Wiemy, że ma wielu kibiców we Wrocławiu i województwie dolnośląskim. Jeśli chodzi o Patryka Szymańskiego, nie wykluczamy i jego pojedynku, ale nie potrafię powiedzieć, czy w 2015 czy 2016 roku – mówi Mariusz Grabowski, którego gale pokazywać będzie Polsat.

admin4 gale do końca roku