by  in Aktualności, Fight, Gale

Aleksandra „Sasha” Sidorenko – rywalka z Argentyny 7-krotnie walczyła o Mistrzostwo Świata Była Mistrzyni Europy wagi lekkiej

Aleksandra Sasha Sidorenko (7-0) wraca na ring! W piątek na gali „Tymex Boxing Night 10” w Łomiankach spotka się z Mayrą Alejandrą Gomez (18-9), byłą Mistrzynią Świata WBO w wersji interim.

 

  Moja argentyńska rywalka łącznie stoczyła aż 7 walk o pasy Mistrzyni Świata

– mówi pięściarka Tymex Boxing Promotion.

Po przerwie macierzyńskiej kibice z Łomianek, Warszawy i całej Polski znów zobaczą w ringu świetnie wyszkoloną technicznie Sashę Sidorenko. Jej przeciwniczka w latach 2013-2018 boksowała o tytuły mistrzowskie kategorii koguciej, super koguciej i piórkowej, zdobywając pas tymczasowej Mistrzyni Świata World Boxing Organisation w pierwszej z tych kategorii. Przed 2 laty Mayra Alejandra Gomez walczyła w Europie – w fińskim Turku przegrała z cenioną Evą Wahlstrom o pas World Boxing Council w wadze super piórkowej.

 – Argentynka jest bardzo dobrą i nieprzewidywalną zawodniczką. Wyprowadza nieprzyjemne dla przeciwniczek ciosy w różnych płaszczyznach, mocne sierpy, haki ale i szybkie proste, nigdy nie wiadomo skąd nadejdzie zagrożenie. To wymagająca bokserka zwłaszcza jak na powrót po długiej przerwie. Potrafi zaskoczyć, tzn. raz ciśnie do przodu i atakuje, innym razem walczyła z kontry, odchodziła i znów kontrowała. Nie można być pewnym, co wymyśli w ringu – powiedziała Sasha Sidorenko.

Pięściarka Tymexu, promowana przez Mariusza i Marcela Grabowskich, wkrótce po urodzeniu dziecka wróciła na salę treningową, ale jak przyznała do „poważnych treningów” zabrała się przed 3 miesiącami. Podobnie jak do wygranego pojedynku o Mistrzostwo Europy, pracuje pod okiem Andrzeja Liczika.

– Bardzo dobrze rozumiem się z tym szkoleniowcem, dlatego zdecydowałam się wrócić do współpracy. Podczas treningów wspólnie oglądaliśmy walki Argentynki i ćwiczyliśmy różne rozwiązania taktyczne. Opracowaliśmy różne warianty, aby w piątek być gotowym na różne wydarzenia ringowe. Sama też układam sobie w głowie przebieg tego pojedynku. Najlepiej zdobywa się pewność siebie kiedy wiesz jak zachować się w trudnych sytuacjach. Jestem gotowa na walkę. A co trenera Andrzeja Liczika rozmawiamy po polsku, a jakieś drobne kłótnie po rosyjsku lub ukraińsku, aby nie wszyscy rozumieli – przyznała była reprezentantka Ukrainy.

Aleksandra Sidorenko była już Mistrzynią Europy, a dzisiaj pas EBU kategorii lekkiej należy do innej niepokonanej pięściarki Hiszpanki Miriam Gutierrez.

 – Jeśli nadarzy się okazja boksowania o tytuł europejski, którego zdobycie pomogłoby mi w dużym awansie w rankingu, chętnie pojadę do Hiszpanii. Mam nadzieję, że zbyt wiele czasu nie zajmie mi dojście do walki o Mistrzostwo Świata. To mój cel w boksie zawodowym. I niekoniecznie w wadze lekkiej, jeśli będzie ciekawa propozycja i będę w wysokiej formie to mogę walczyć także w „sąsiednich” kategoriach. Na razie koncentruję się na powrocie i cieszę, że mimo długiej przerwy została ze mną firma cateringowa Fit by Nature, a do grona sponsorów dołączyli Wittchen oraz sieć salonów Jean Louis David – dodała.

W walce wieczoru 19 października Damian Wrzesiński (17-1-2) zmierzy się z Argentyńczykiem Miguelem Antinem (18-3) o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi lekkiej.

– Uwielbiam walczyć w Łomiankach i mam nadzieję, że wraz z Damianem oraz pozostałymi kolegami z Tymexu zapewnimy kibicom świetne widowisko – przyznała Sasha Sidorenko.

Na tej gali wystąpią także urodzeni w Atenach bracia Stanisław i Max Gibadło, Michał Żeromiński, Kamil Bodzioch i Tomasz Nowicki. W barwach Tymexu zadebiutuje Laura Grzyb.

admin1Aleksandra „Sasha” Sidorenko – rywalka z Argentyny 7-krotnie walczyła o Mistrzostwo Świata Była Mistrzyni Europy wagi lekkiej