by  in Aktualności, Wywiady

Ambitne plany wobec Gerleckiego

Jak już Was informowaliśmy w zeszłym miesiącu, 23 października dojdzie do ciekawej gali „Budweld Boxing Night”w Białymstoku, gdzie swoich zawodników wystawią Mariusz Grabowski ze stajni Tymex Boxing Promotion oraz Dariusz Snarski z grupy Wschodzący Białystok Boxing Team. Jednym z bohaterów tej imprezy będzie Michał Gerlecki (11-0, 6 KO), jeden z ciekawszych zawodników wagi półciężkiej, dla którego szykowany jest mocny rywal.
Promotor Michała cały czas bardzo liczy na spotkanie z Jessy Luxembourgerem (7-0, 3 KO), który na poprzedniej gali w Ostrowcu Świętokrzyskim wypunktował wysoko innego zawodnika Tymexu, Roberta Parzęczewskiego. Ale choć Polak przegrał, to po drodze ostro poprzestawiał szczękę Francuzowi i nie wiadomo, czy ten zdoła się wykurować na ten termin. Luxembourger jest priorytetem, ale w odwodzie są jeszcze inne kandydatury, jak choćby Fina Janne Forsmana (19-2, 12 KO).
– Chciałbym, by Michał już teraz przeszedł poważny test. Jeśli nie uda się w Białymstoku, to już na pewno na kolejnej mojej imprezie. Wierzę w tego chłopaka. Póki co rozmawiamy z Luxembourgerem i Forsmanem, ale mamy też na oku innego bardzo ciekawego zawodnika. Nie jest może powszechnie znany, ale z pewnością postawiłby Gerleckiemu wysoko poprzeczkę. A ten pokazał w ostatniej potyczce, że warto w niego inwestować i nie ma już co sprowadzać mu przeciętniaków – powiedział Grabowski.
Przypomnijmy, iż dwa miesiące temu Gerlecki po zażartej i ciekawej walce pokonał na punkty twardego Pablo Sosę, który potrafił wcześniej w Niemczech zremisować z cenionym Eduardem Gutknechtem.
A wracając jeszcze do gali w Białymstoku, to ciekawie zapowiada się potyczka Władimira Letra (5-4 2 KO) z nowym nabytkiem stajni Tymex Promotion, boksującym w wadze ciężkiej Marcinem Brzeskim (5-0, 3 KO), obecnym sparingpartnerem Tomka Adamka. Ponadto Mateusz Rzadkosz (1-0) rywalizować będzie z niespodziewanym pogromcą Norberta Dąbrowskiego, Iwanem Muraszkinem (2-0-1, 1 KO), a swojej publiczności przypomni się Robert Świerzbiński (14-4-1, 3 KO).

źródło: bokser.org

adminAmbitne plany wobec Gerleckiego