by  in Aktualności, Zapowiedzi

Były Mistrz Świata rywalem Balskiego?

W swojej 7 walce na zawodowych ringach Adam Balski (Tymex Boxing Promotion) prawdopodobnie spotka się z byłym Mistrzem Świata wagi junior ciężkiej. Jego nazwisko już wkrótce ogłosi promotor Mariusz Grabowski. Walka odbędzie się 24 września na gali Tymexu w Kaliszu.
Adam Balski to z pewnością największe odkrycie ostatnich miesięcy na polskich ringach. W efektownym stylu nokautuje kolejnych rywali, na deskach miał też słynącego z odporności na mocne ciosy Łukasza Rusiewicza, który tak mocno postawił się Mistrzowie Olimpijskiemu z Pekinu Rakhimowi Chakhkievowi.
– Chcemy aby już we wrześniu Adam Balski zaboksował z zawodnikiem ze znanym nazwiskiem. Mam nadzieję, że kontrakty wkrótce podpiszemy i podamy nazwisko przeciwnika.
Adam pokazał, że ma spore umiejętności i potencjał, dlatego będzie dostawał coraz ciekawsze propozycje, nie ma na co czekać. Dlatego już za 2 miesiące czeka go mocny sprawdzian, z dobrym rywalem, do tego przed własną kaliską publicznością.
Bardzo na niego liczę – mówi promotor Mariusz Grabowski.
Wcześniej mówiło się, że Adam Balski (6-0, 5KO) spotka się z innym zawodnikiem ze stajni Mariusza Grabowskiego Nikodem Jeżewskim (12-0-1, 7KO). Ten jednak nie zdecydował się podnieść rękawicy.
– Nikodem albo chciałby walczyć z rywalami mniej wymagającymi albo myśli, że na Polsat Boxing Night dadzą mu 100 tysięcy dolarów. W takiej sytuacji wcale nie boksuje- powiedział szef Tymex Boxing Promotion.
W Kaliszu nie zabraknie ciężkich ciosów, a o to ma zadbać nie tylko Adam Balski, ale i utytułowany kickboxer Tomasz Sarara, który zadebiutuje w barwach Tymexu.
– To gwiazda federacji FEN, zobaczymy na co go stać w boksie. Ma świetne warunki fizyczne, jest w dobrym wieku, więc może błyśnie też na ringu pięściarskim – dodał Mariusz Grabowski o 31-letnim
Tomaszu Sararze.
Ozdobą gali w Kaliszu będzie też występ Mistrzyni Europy Ewy Brodnickiej, która szykuje się do obrony tytułu. Występ we wrześniu będzie pierwszym po kontuzji. Następna walka – już o pas mistrzowski.
– Dopinamy szczegóły naszej pierwszej powakacyjnej gali. Na pewno to będzie dobre widowisko – podsumował szef Tymexu.

adminByły Mistrz Świata rywalem Balskiego?