by  in Aktualności, Wywiady

Duża szansa dla Siwego

Marcin Siwy (17-0, 6 KO) 30 września w niemieckim Magdeburgu przystąpi do walki o pas WBO Inter-Continental wagi ciężkiej. Rywalem Polaka będzie miejscowy faworyt, Tom Schwarz (19-0, 12 KO). O kilka zdań na temat tej walki poprosiliśmy Mariusza Grabowskiego, promotora Siwego.
– Duża szansa. Wiadomo, Marcin nie jest faworytem, ale nie ma co czekać, po co pielęgnować ten rekord? W oczach Niemców Marcin stoi na straconej pozycji, ale jeśli się dobrze przygotuje, to jest szansa, żeby sprawił niespodziankę. Oczywiście, jeśli będzie nie po naszej myśli, to nikt go nie zostawi, będziemy go dalej wspierać, ale nie ma na co czekać.
– Schwarz to żaden wirtuoz, ale pewnie do sportu podchodzi bardziej profesjonalnie. Ale wiemy, jeden cios i może być po wszystkim. Kownacki w walce ze Szpilką też był skazywany na porażkę. Jeśli chodzi o sylwetkę Marcina, to swoją rolę odgrywa pewnie genetyka. Choć z tym jego profesjonalizmem różnie bywa. Ma szansę, zobaczy, w którym miejscu jest. Ta walka może mu dać dużo. Jeśli wygra, będzie w całkiem innym miejscu. Z Kownackiego się też śmiali, że grubasek, a wyszedł i pozamiatał Szpilkę jak chciał – powiedział nam szef Tymex Boxing Promotion.

źródło: Krystian Sander/Boxing.pl

adminDuża szansa dla Siwego