by  in Aktualności, Zapowiedzi

Jeżewski – Rosberg 6.09 w Tampere?

Grupa Tymex Boxing Promotion otrzymała propozycję z Finlandii. Gospodarze chcą podczas swojej gali, organizowanej 6 września w fińskiej miejscowości Tampere, skonfrontować Nikodema Jeżewskiego (7-0-1, 5 KO) z lokalnym faworytem Jarno Rosbergiem (15-1, 5 KO). Starcie zakontraktowane zostałoby na osiem rund.

Rosberg na zawodostwie zadebiutował w 2008 roku. Dziewięć miesięcy temu miał okazję boksować we Francji o tytuł mistrza Unii Europejskiej. Fin został wówczas ciężko znokautowany w czwartej rundzie przez Johanna Duhaupasa. Wcześniej został także pretendentem do walki o mistrzostwo kraju z Juho Haapoją. Pojedynek 33-latek wygrał, jednak badanie antydopingowe wykryło w organizmie Rosberga niedozwolone środki przez co wyrównana walka została uznana za niedbytą.

23-letni Jeżewski w tym roku stoczył trzy pojedynki. W lutym niespodziewanie zremisował z weteranem polskich ringów Andrzejem Witkowskim. Nie tak dawno polski bokser dostał ofertę walki z Michałem Cieślakiem, jednak została ona odrzucona przez jego team.

adminJeżewski – Rosberg 6.09 w Tampere?