by  in Aktualności, Zapowiedzi

Kapczyński powalczy z Urbańskim

Daniel Urbański jest jednym z dwóch, obok Grzegorza Proksy, naszych bokserów, którzy na zawodowych ringach walczył z Gennadijem Golovkinem. Podczas gali „Próbnia Ognia” 24 marca w Dzierżoniowie jego rywalem będzie utalentowany zawodnik Tymex Boxing Promotion Oskar Kapczyński.
Pochodzący z Podgórzyna koło Jeleniej Góry 18-letni Oskar Kapczyński oczarował publiczność i ekspertów podczas niedawnej gali w Zgorzelcu. Przed czasem wygrał w swoim debiucie z Grzegorzem Sikorskim, a po walce pochwał nie szczędzili mu Maciej Miszkiń czy Adam Balski. Byli pod wrażeniem umiejętności i ringowej inteligencji młodzieńca.
– Nigdy nie nastawiam się na nokaut. Nie można tego robić, bo się tylko niepotrzebnie spina i szuka na siłę rozwiązania. Przede wszystkim w każdej walce trzeba pokazać kawał serducha, szacunek i dobry boks – mówi Oskar Kapczyński, promowany przez Mariusza Grabowskiego.
Równo miesiąc po pierwszym pojedynku pięściarz Tymexu stoczy 2 walkę – podczas „Próby Ognia” 24 marca w Dzierżoniowie, gdzie wystąpią również m.in.: Robert Parzęczewski z Andrzejem Sołdrą o mistrzostwo Polski, a także wracający na ring po 2 latach Łukasz Maciec, oraz Mateusz Rzadkosz czy Michał Leśniak.
– Promoto Mariusz Grabowski zaoferował kolejny występ i po konsultacji z trenerem Bartoszem Kamudą z Red Fighters Jelenia Góra stwierdziliśmy, że to będzie dobry krok. Z tego co słyszałem Daniel Urbański to niegdyś dobry zawodnik, ale myślę, że moja dyspozycja pozwoli mi wygrać w tej walce – powiedział uczeń jeleniogórskiego technikum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego.
33-letni Daniel Urbański to były Młodzieżowy Mistrz Świata IBF, który w 2006 roku przegrał ze słynnym dziś Gennadijem Golovkinem. Wcześniej Polaka pokonał tylko inny świetny zawodnik Zaurbek Baysangurov. Danielowi Urbańskiemu nieźle wiodło się do 2011 roku, ale od tego czasu doznał 15 porażek z rzędu i jego obecny rekord wynosi 21-22.3
– Widziałem jego potyczki m.in. z Golovkinem i Grantem Dennisem. Nie oglądam za dużo swoich rywali, jestem zdania, że to trener jest od tego, żeby ułożyć plan i mnie pod niego przygotować. Szkoleniowiec na pewno też więcej widzi niż ja. Na pewno Daniel jest bardzo doświadczony, co da mu pewien luz w ringu. Uważam, że to powinna być cięższa walka od pierwszej, ale na amatorskich ringach wygrywałem z zawodnikami, którzy miewali naprawdę o wiele więcej ode mnie walk, nie można o tym myśleć, trzeba być przygotowany na wszystko – powiedział bokser Tymexu.
Przed „Próbą Ognia”, organizowaną przez Mariusza Grabowskiego i Mariusz Konieczyńskiego, Oskar Kapczyński sparuje w Częstochowie głównie z Robertem „Arabem” Parzęczewskim. Wielkie emocje już za 10 dni.

adminKapczyński powalczy z Urbańskim