by  in Aktualności, Gale, Zapowiedzi

Konferencja przed galą w Lubinie

W dniu wczorajszym odbyła się konferencja poświęcona Gali w Lubinie organizowanej przez Tymex Boxing Promotion i Global Boxing.
Mieszkańcy naszego miasta, którzy odwiedzili po południu galerię Cuprum Arena, mieli okazję wziąć udział w nietypowym spotkaniu. Otóż w atrium tego handlowego obiektu, pojawił się znany bokser Mariusz Wach, który na konferencji prasowej zmierzył się z pytaniami dziennikarzy oraz kibiców.
Na spotkaniu prócz głównego bohatera gali boksu zawodowego, pojawiła się także reprezentantka płci pięknej Ewa Brodnicka, trener Mariusza Wacha – Piotr Wilczewski, Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion oraz Robert Parzęczewski, Michał Leśniak i Mariusz Konieczyński, reprezentant grupy Global Boxing.
– Będzie to wielka gala, jakiej w Lubinie dawno nie było. Myślę, że publiczność dopisze. Mamy porozumienie z klubem kibica Zagłębia Lubin. Wszystkich serdecznie zapraszam na halę RCS – rozpoczął konferencję Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion.
Mariusz Wach w Lubinie pojawi na zawodowym ringu po raz pierwszy. Choć, jak przyznał jego trener, stoczył już pojedynek w naszym mieście. Mianowicie był to sparing z Konradem Forencem, bramkarzem KGHM Zagłębia Lubin, który jak powszechnie wiadomo, pasjonuje się sztukami walki.
Pojedynek z Nigeryjczykiem Gbengą Oluokuną w ciągu ostatnich sześciu miesięcy będzie trzecim bojem Polaka. – Forma jest bardzo wysoka. Dosłownie dwa dni temu wróciliśmy z obozu przygotowawczego w Stanach Zjednoczonych. Miałem bardzo ciężkie i długie sparingi. Mieliśmy po dwanaście czy piętnaście rund z wieloma rywalami. Naprawdę więc ten czas uważam za solidny – komentuje swoją dyspozycję Mariusz Wach.
O zaplanowanych walkach opowiadali także inni zawodnicy obecni na konferencji. Swoją opinię na temat rywalki wyraziła także Ewa Brodnicka, która podczas gali będzie walczyła o międzynarodowe mistrzostwo Polski z Węgierką Chamie Klaudia Gina.
– Cieszę się, że będę mogła wziąć udział w takim wydarzeniu, tuż przed walką główną. Dziękuję więc Mariuszowi za obdarzenie mnie takim zaufaniem. Gina jest bardziej doświadczoną zawodniczką. Powiem szczerze, że będzie to pojedynek na dystansie ośmiu rund, także długa walka. Przygotowywałam się solidnie do tego pojedynku. Sparowałam z mężczyznami, co na pewno przyniesie duże korzyści. Gina jest rozpracowana taktycznie, także wszystkich zapraszam na naszą walkę. Na pewno polecą fajerwerki, bo kobiety są bardziej zawzięte – komentuje Ewa Brodnicaka.
Na spotkaniu nie mógł pojawić się Robert Milewicz, który przechodzi badania przed galą. Mieszkańcy naszego miasta liczą na to, że prezes MKB Energetyki Lubin poradzi sobie ze swoim przeciwnikiem bez problemu. Po oficjalnej części konferencji przyszedł czas na pytania od publiczności i zebranych dziennikarzy. Na koniec spotkania, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z posiadaczem między innymi pasa WBC wagi ciężkiej.
Zanim dojdzie do gali, w przyszły czwartek odbędzie się trening medialny, natomiast w piątek ceremonia ważenia. O szczegółach dotyczących godziny wyżej wspomnianych wydarzeń organizator poinformuje w najbliższych dniach.
Gala odbędzie się 14 marca w hali RCS.
bilety dostępne w hali RCS w Lubinie i na ebilet.pl

źródło: www.lubin.pl

adminKonferencja przed galą w Lubinie