by  in Bez kategorii

Laura Grzyb dołączyła do Mistrzyni Świata WBO – Ewy Brodnickiej

Wicemistrzyni Europy kadetek z 2011 roku i dwukrotna mistrzyni Polski seniorek Laura Grzyb dołączyła do grupy Tymex Boxing Promotion, w barwach której występuje mistrzyni świata federacji WBO wagi super piórkowej Ewa Brodnicka.

„Od samego początku Tymex stawia na kobiecy boks i jak widać po wynikach Ewy Brodnickiej, obecnej mistrzyni świata, a wcześniej mistrzyni Europy oraz Ołeksandry ‚Sashy’ Sidorenko, która wywalczyła pas europejski, dobrze nam to wychodzi. Liczę, że równie ciekawie potoczy się kariera bardzo perspektywicznej zawodniczki, jaką jest Laura Grzyb” – powiedział promotor Mariusz Grabowski.

Pochodząca ze Śląska 24-letnia Grzyb ma za sobą jedną zwycięską walkę zawodową. Kilka miesięcy temu na gali w Łomży w zaledwie dwadzieścia kilka sekund pokonała Serbkę Brankę Arambasić. Polka występuje w kategorii piórkowej.

Przed laty Grzyb uczestniczyła w kilka turniejach rangi MŚ i ME juniorek i kadetek, a największym sukcesem było srebro mistrzostw Starego Kontynentu kadetek w 2011 roku w rosyjskim Orenburgu w wadze 52 kg.

„W boksie olimpijskim wygrała m.in. przed dwoma laty w meczu towarzyskim z Włochami z Giulią De Laurenti, późniejszą brązową medalistką ME. W latach 2016-2018 rywalizowała w finale mistrzostw Polski, zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal. Tytuły mistrzowskie wywalczyła także w młodszych grupach wiekowych. Jestem przekonany, że współpraca z Tymexem zaowocuje osiągnięciami na profesjonalnych ringach” – dodał szef grupy.

Grabowski przyznał, że jesienią zaplanowane są dwie gale i na jednej z nich wystąpi Grzyb. Po przerwie macierzyńskiej wróci z kolei Sidorenko (rekord 7-0), która nie boksowała od 2017 roku. W gronie amatorek sięgnęła m.in. po brąz ME, ale z kadrą Ukrainy.

„Dopinamy terminy i wkrótce ogłosiły szczegóły pojedynków wszystkich naszych zawodniczek. Legitymująca się rekordem 17-0 Ewa Brodnicka po raz kolejny będzie broniła tytułu mistrzyni federacji WBO, Sidorenko po urodzeniu dziecka czeka pojedynek rankingowy, a coś większego być może na początku roku. Mam nadzieję, że w krótkim czasie do potyczek mistrzowskich dojdzie Grzyb, bo potencjał ma spory” – stwierdził promotor.

Kilka tygodni temu Brodnicka pokonała w Jeleniej Górze Meksykankę Janeth Perez i po raz trzeci obroniła pas mistrzyni świata WBO w wadze super piórkowej. W ubiegłym roku zwyciężała w 10-rundowych pojedynkach mistrzowskich World Boxing Organization z Kanadyjką Sarah Pucek oraz Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki. Głównym trenerem Polki jest Amerykanin Gus Curren, były szkoleniowiec Tomasza Adamka.

 

zródło: interia.pl

admin1Laura Grzyb dołączyła do Mistrzyni Świata WBO – Ewy Brodnickiej