by  in Aktualności, Wywiady

Polka powalczy o mistrzostwo

Na gali „Tymex Boxing Night” Ewa Brodnicka powalczy o Mistrzostwo Świata, a tymczasem możecie przeczytać co miała do powiedzenia w wywiadzie dla polsatsport.pl:

26 kwietnia Ewa Brodnicka stanie do walki o interkontynentalne mistrzostwo świata federacji WBF kategorii junior średniej. W Kielcach zmierzy się ze zdecydowanie bardziej doświadczoną Kremeną Petkovą. – Dostałam szansę i zamierzam ją wykorzystać – zapowiada Polka.

Brodnicka na zawodowym ringu zadebiutowała 16 lutego ubiegłego roku. Od tego czasu stoczyła jeszcze dwa pojedynki, a ostatnio można było oglądać ją między linami 2 lutego. Wówczas już pierwszej rundzie przez techniczny nokaut pokonała Pavlę Votavovą.

Zatem do walki o mistrzostwo świata stanie już w czwartym zawodowym pojedynku, jednak jej przygoda ze sztukami walki zaczęła się zdecydowanie wcześniej. 29-latka wielokrotnie stawała na podium mistrzostw polski w boksie oraz może się pochwalić tytułem wicemistrzyni świata w kick boxingu.

– Jest to dla mnie ogromna szansa, bo przecież to dopiero czwarty zawodowy pojedynek. Jednak nie od samego początku było tak łatwo. Niewiele osób chce inwestować w zawodowy boks kobiet. Bardzo ciężko nam wystartować. Pierwsze walki opłacałam z własnych pieniędzy – wspomina Brodnicka. – Jednak znalazł się Mariusz Grabowski, który dał mi szansę wystartowania u niego na gali. Teraz mam sponsora i mogę zajmować się tym, co tak bardzo kocham, czyli boksem – dodaje.

Tak jak w boksie męskim mistrzowskie boje toczy się na dystansie 12 rund, tak u kobiet maksymalna liczba starć wynosi dziesięć. Dla Polki będzie to pierwsze takie wyzwanie.

– Przed tym starciem rozpoczęłam współpracę z nowym trenerem – Krzysztofem Drzazgowskim – i to zdecydowanie wychodzi mi na plus. Nigdy nie byłam w lepszej formie przed walką. Mam za sobą kilka 10-rudnowych sparingów i myślę, że 26 kwietnia powinnam sobie spokojnie poradzić – zapowiada absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie

Petkova ma natomiast za sobą zdecydowanie więcej profesjonalnych walk. Zaledwie 21-letnia Bułgarka na zawodowym ringu występowała już 20 razy. Dziesięć starć wygrała, dziewięć przegrała i jedną zremisowała.

– Ona ma więcej walk zawodowych, jednak jeśli chodzi o boks amatorski, to ja mam zdecydowanie większe doświadczenie. Jest trochę niższa, więc będę musiała ją trzymać na dystans. Nie jest typową siłową rywalką, która próbuje nokautować. Jest natomiast bardzo dobrze wyszkolona, więc będzie to raczej techniczny pojedynek – podsumowuje Brodnicka.

źródło: Karolina Owczarz, Polsat Sport

adminPolka powalczy o mistrzostwo