by  in Aktualności, Wywiady

Rusiewicz przed walką z Balskim

Za niecały miesiąc, dokładnie 14 maja na gali „Budweld Boxing Night” w Kędzierzynie Koźlu, doświadczony Łukasz Rusiewicz (21-23, 12 KO) spotka się z perspektywicznym Adamem Balskim (4-0, 4 KO). Pojedynek został zakontraktowany na sześć rund, a nasz rutyniarz zamierza ostro przetestować młodszego o blisko dekadę prospekta z Kalisza.

Bilety na galę Budweld Boxing Night w Kędzierzynie-Koźlu

– Jestem cały czas w treningu. Łączę pracę trenera z moją karierą zawodową, o ile można ją tak nazwać. Ale nie narzekam, całkiem dobrze mi to wszystko wychodzi. Gdy otrzymałem ofertę walki z Adamem, praktycznie od razu się na nią zgodziłem. Naturalnie dość istotne były finanse, ale i one były w miarę zadowalające. Skupiam się na analizowaniu najbliższego rywala, choć będę szczery, nie z takimi mistrzami się już walczyło. Nie sądzę, by Adam był w stanie mnie jeszcze czymkolwiek zaskoczyć, aczkolwiek to jest boks i teoretycznie wszystko może się zdarzyć. Po mojej stronie będzie doświadczenie, po jego chyba tylko młodość oraz chęć wygrywania. Nie ukrywajmy, jeżeli ten chłopak myśli o poważnej karierze pięściarskiej, to po prostu musi ze mną zwyciężyć – stwierdził popularny „Rusek”.
– W środę jadę na kilka sparingów do Michała Gerleckiego, ale to jeszcze nie wszystko, bo prawdopodobnie na początku maja udam się jeszcze na sparingi do wymagającego i klasowego zawodnika. Nie chcę na ten moment zdradzać więcej szczegółów, ale na pewno ta praca przyczyni się do zbudowania dobrej dyspozycji na starcie z Balskim. Żeby nikt nie miał wątpliwości, nie jadę do Kędzierzyna tylko i wyłącznie po wypłatę, interesuje mnie przede wszystkim wygrana. Moi znajomi doskonale o tym wiedzą, między linami zawsze zostawiam całe swoje serducho – dodał Rusiewicz.

źródło: bokser.org

adminRusiewicz przed walką z Balskim