by  in Aktualności, Wywiady

Sidorenko zdecydowaną faworytką

Ołeksandra Sidorenko ma szansę zostać kolejną pięściarką z polskim paszportem z tytułem zawodowej mistrzyni Europy. „To widowiskowo walcząca zawodniczka, która jest faworytką w starciu z Francuzką Isabelle Pare” – uważa trener i promotor Andrzej Gmitruk.

Bilety dostępne na ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/sp…/sporty-walki/budweld-boxing-night/

Najbliższa gala z cyklu „BudWeld Boxing Night”, organizowana przez Gmitruka (AG Promotion) i Mariusza Grabowskiego (Tymex Boxing Promotion), odbędzie się 30 września w podwarszawskich Łomiankach. Pochodząca z Ukrainy „Sasha” Sidorenko spotka się z Pare, a stawką będzie pas mistrzyni Europy w wadze lekkiej.
„Pracowałem w karierze trenerskiej z kilkoma zawodniczkami i z pewnością Sidorenko wyróżnia się widowiskowym stylem boksowania. Walczy z defensywy, ładnie bije ciosami prostymi, dobrze pracuje na nogach. Jest jeszcze +nasiąknięta+ amatorskim pięściarstwem, ale ona chce się uczyć i wygrywać. A jej promotor Mariusz Grabowski postawił sobie za cel doprowadzenie jej do pojedynku o mistrzostwo świata, tak jak w przypadku Ewy Brodnickiej” – powiedział jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów, były selekcjoner reprezentacji Gmitruk.
Sidorenko i Pare mają identyczne bilans walk na profesjonalnych ringach – są niepokonane, a triumfowały w sześciu pojedynkach.
„Jeśli chodzi o boks kobiecy, wciąż wyraźnie jest w cieniu męskiego i od lat to się nie zmienia. Trafiają się ciekawe potyczki o mistrzostwo świata czy kontynentu, ale dalej jest ich za mało, by przyciągnąć wielką widownię i biznes do żeńskiego pięściarstwa zawodowego” – uważa szkoleniowiec.
Miliony dolarów są do zdobycia w męskim boksie m.in. w nowym projekcie pod nazwą World Boxing Super Series. Turnieje z udziałem po ośmiu zawodników rozpoczęły się w kategoriach super średniej i junior ciężkiej.
„Dla polskich fanów zdecydowanie ciekawsze jest rywalizacja w tej drugiej wadze, bowiem wystąpi Krzysztof Włodarczyk, zaś rezerwowymi są Mateusz Masternak i Krzysztof Głowacki. Wiele osób żałuje jednak, że kategoria cruiser jest tak dyskryminowana przez Amerykanów. Generalnie pomysł na takie turnieje fajny, to coś nowego, skupiającego najlepszych. W kobiecym wydaniu jednak ciężko będzie zorganizować przedsięwzięcie na taką skalę” – dodał Gmitruk.
Na gali w Łomiankach dojdzie do kilku ciekawych konfrontacji, m.in. zajmujący 13. miejsce na liście federacji WBO kat. półciężkiej Robert Parzęczewski (Tymex) zmierzy się z Czechem Tomasem Adamkiem.
„Obserwuję od jakiegoś czasu rozwój kariery Parzęczewskiego i naprawdę jestem zadowolony z postępów, z tego jak przygotowuje się do kolejnych występów. On zawsze jest gotowy, nigdy nie robi niczego na pół gwizdka. Polski boks może mieć z niego pociechę w wadze półciężkiej” – ocenił promotor.
źródło.polsatsport.pl

adminSidorenko zdecydowaną faworytką