by  in Fight, Gale

Tymex Boxing Night 18. Tomasz Nowicki: marzenia zaczynają się spełniać, to jest mój czas!

 

 

Marzenia zaczynają się spełniać, to jest mój czas! Pierwsza walka w rodzinnych Obornikach, rywal ze świetnym CV pięściarskim i w perspektywie walki o Mistrzostwo Polski.

 

 

mówi Tomasz Nowicki (9-0, 2 KO) przed galą „Tymex Boxing Night 18”, która odbędzie się 24 września. Bilety na eBilet.pl Transmisja w TVP Sport.

 

Rywalem boksera z Obornik będzie trenujący na stałe w Miami na Florydzie Kolumbijczyk Joel Julio (39-7, 33 KO), były pretendent do tytułu Mistrz Świata jednej z największych federacji WBO.

– Mimo upływu lat od najlepszych walk, to wciąż klasowy przeciwnik i tylko z takimi boksować! To niewygodny, dobry i doświadczony zawodnik, ale to moja ręką będzie w górze tego wieczoru. Wygram dla moich kibiców, dla moich Obornik i… dla siebie, bo będę miał kolejne zadania do realizacji na zawodowych ringach. Będzie ogień jak na samej górze Synaj. Jeśli nie chciałbym być najlepszy, to nawet nie zaczynałbym przygotowań – przyznał Tomasz Nowicki. Boks zaczął trenować późno, ma dopiero 4-letnie doświadczenie ringowy, ale jest niesamowicie zdeterminowany, zaangażowany i pełen sportowej pasji.

– Wiem, że największe sukcesy Joel Julio odnosił ponad 10 lat temu, kiedy w ogóle nie myślałem o profesjonalnym uprawianiu sportu. Ale wiem jedno, gdyby wtedy był bokserem i dostał ofertę z tak świetnym Kolumbijczykiem, na pewno nie odmówiłbym walki – dodał zawodnik Tymex Boxing Promotion.

– Dziękuję moim promotorom Mariuszowi i Marcelowi Grabowskiemu, Mariuszowi Konieczyńskiemu i burmistrzowi miasta Oborniki Tomaszowi Szramie za organizację za niewiele ponad miesiąc gali bokserskiej w Obornikach, o której usłyszy cała Polska. Dla mnie to wielka szansa sportowa, a dla naszego miasta i gminy okazja na wspaniałą promocję – powiedział boksujący w wadze super półśredniej Tomasz Nowicki. Jeszcze za czasów amatorskich Tomasz Nowicki nie ukrywał, że marzy mi się występ przed własną publicznością w Obornikach.

– Wtedy takiej gali nie udało się zorganizować, dlatego ciągle boksowałem na wyjazdach. Najbliżej domu walczyłem w Rokietnicy koło Poznania. Teraz z pomocą wielu życzliwych mi osób, na czele z przyjacielami Borysem i Łukaszem, doprowadzamy do realizacji coś, co będzie świetnym widowiskiem. Do tego w tej samej hali, w której kiedyś grałem w piłkę ręczną – stwierdził. Dla Tomasza Nowieckiego to będzie jubileuszowa 10 zawodowa walka w karierze. Jest niepokonany, a mierzył się do tej pory z pięściarzami z kilku krajów. Nigdy nie boksował zaś z pięściarzem z kontynentu amerykańskiego. W swojej karierze Joel Julio wygrywał m.in. z Corneliusem Bundrage, Ishe Smithem, Cosme Riverą, a przegrywał z Serhijem Dzinzirukiem, Carlosem Quintaną, Jamesem Kirklandem.

– Być może to moja ostatnia walka przed pojedynkiem o Mistrzostwo Polski, wszystko zależy od mojego występu w Obornikach i planów promotorów. Uważam, że Joel Julio jest w moim zasięgu – mówił Tomasz Nowicki, którego trenerem jest Mariusz Koperski, a w sztabie są także Patryk Hermann i Dagmara Kaliszan.

Gala w Wielkopolscy zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem dojdzie na niej również do pojedynku o Mistrzostwo Europy wagi lekkiej. Oleksandra „Sasha” Sidorenko (9-0, 1 KO) spotka się z Serbką Jeleną Janicijević (3-1, 2 KO). Kibice zobaczą na ringu m.in. Roberta „Mr. KO” Parzęczewskiego (26-2, 16 KO), a także Kamila Bodziocha (6-1-1, 2 KO), Kamila Kuździenia (5-0, 0 KO), Mateusza Rzadkosza (11-0-1, 3 KO) i Maksymiliana Gibadło (4-0). Duże nadzieje pokładane są na finaliście GROMDY 5 w boksie na gołe pięści Patryku „Glebie” Tołkaczewskim, który ma bardzo duże doświadczenie w boksie amatorskim w młodszych grupach wiekowych. To 2-krotny Mistrz Polski kadetów i juniorów.

admin1Tymex Boxing Night 18. Tomasz Nowicki: marzenia zaczynają się spełniać, to jest mój czas!