by  in Aktualności, Zapowiedzi

„Turniej” wagi półśredniej – „Tymex Boxing Night” 29 marca w Dzierżonowie

 Dwie walki o krajowe tytuły mistrzowskie w bokserskiej wadze półśredniej odbędą się 29 marca w Dzierżoniowie. „Zapowiada się ciekawy turniej w limicie 66,7kg” – powiedział PAP organizator gali Mariusz Grabowski.

O mistrzostwo Polski walczyć będą Łukasz Wierzbicki (17-0) i pochodzący z Ukrainy, a mieszkający w Katowicach Mykoła Wowk (15-3), zaś o tytuł międzynarodowego mistrza Polski zmierzą się Michał Leśniak (9-1-1) i Ukrainiec Władysław Gela (9-0).

„W Dzierżoniowie wystąpi aż trzech zawodników Tymex Boxing Promotion z kategorii półśredniej – Wierzbicki, debiutujący w tej wadze Leśniak oraz Michał Żeromiński, który spotka się z Mołdawianinem Oktavianem Gratim. Zależy nam na wewnętrznej weryfikacji i wyłonieniu najlepszego pięściarza, który z powodzeniem będzie występował na międzynarodowych ringach. Dwukrotnie mierzyli się Żeromiński z Wierzbickim, niedawno Żeromiński przegrał z Wowkiem, a teraz pojedynek z Wowkiem pokaże w jakim miejscu jest Wierzbicki. Do tej grupy dochodzi Leśniak. W jego przypadku okaże się, czy zmiana wagi była słusznym rozwiązaniem” – stwierdził szef grupy Tymex Boxing Promotion.

W komputerowym rankingu boxrec w polskiej kat. półśredniej prowadzi Przemysław Runowski (17-0), a za nim plasują się Wierzbicki i Żeromiński. W zestawieniu nie ma np. byłego mistrza Europy i pretendenta do tytułu mistrza świata Rafała Jackiewicza, który ostatnio boksował w wyższych wagach. Leśniak do tej pory był trzeci w super lekkiej.

„Chcemy rozwijać się jako team i na to samo liczę w przypadku poszczególnych zawodników. Chodzi o to, aby mieć w zanadrzu większą grupę solidnych bokserów, którzy będą gotowi na europejskie wyzwania. Ale pierwszym etapem, co podkreślam, jest zwyciężanie w polskiej stawce. Ciekawi mnie postawa Wierzbickiego w starciu z Wowkiem, który w opinii większej liczby ekspertów i kibiców uważany jest za faworyta. Moim zdaniem to Łukasz, który pierwsze szlify zdobywał w Kanadzie, ma więcej atutów. Co do Leśniaka –  jeśli wygra z niepokonanym Gelą, będzie szansa na walkę z Wierzbickim. Fani dopytują się o takie potyczki. Leśniaka czeka w Dzierżoniowie spore wyzwanie, gdyż jego rywal, jak większość Ukraińców, jest nieustępliwy i dobrze wyszkolony technicznie. W tym aspekcie Ukraińcy są lepsi od Polaków” – ocenił Grabowski.

Na gali „Tymex Boxing Night” 29 marca w Dzierżoniowie  odbędzie się osiem zawodowych pojedynków. Wystąpią także: Oskar Kapczyński, bracia Stanisław i Maksymilian Gibadło, Kamil Bodzioch i Rafał Pląder.

„Kilku naszych młodych zawodników, będących na początku profesjonalnych karier, w walkach 4- i 6-rundowych spotka się z krajowymi rywalami. Takie walki są najciekawsze i kibice na pewno zobaczą przynajmniej trzy takie starcia” – podsumował organizator.

 

 

 

źródło: polsatsport.pl

admin1„Turniej” wagi półśredniej – „Tymex Boxing Night” 29 marca w Dzierżonowie