by  in Aktualności, Fight, Gale

Tymex Boxing Night 18. Sidorenko będzie boksowała 24 września o mistrzostwo Europy wagi lekkiej

Ołeksandra „Sasha” Sidorenko (9-0, 1 KO) ponownie będzie boksowała o zawodowe mistrzostwo Europy w kategorii lekkiej. Poprzednio wywalczyła ten pas w 2017 roku. 24 września na „Tymex Boxing Night 18” w Obornikach (Wielkopolska) spotka się z Serbką Jeleną Janicijevic (3-1, 2 KO).

„Sasha Sidorenko wraca na ring po ciężkiej kontuzji i długiej przerwie. Odzyskanie tytułu mistrzyni kontynentu będzie kolejnym krokiem w drodze po pas mistrzyni świata” – powiedział organizujący galę Mariusz Grabowski, który swojej grupie Tymex Boxing Promotion miał już pięściarkę z tytułem mistrzyni globu, Ewę Brodnicką (20-1, 2 KO).

Ostatni pojedynek Sidorenko, była brązowa medalistka amatorskich ME, stoczyła ponad rok temu. Przygotowując się do kolejnej walki doznała ciężkiej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. Teraz wraca do sportu.

„Pandemia koronawirusa i uraz nogi sprawiły, że plany dotyczące powrotu na szczyt europejski przesunęły się o kilkanaście miesięcy, ale cel pozostaje niezmienny” – dodał promotor.

W Obornikach wystąpi miejscowy bokser Tomasz Nowicki (8-0, 2 KO). Wkrótce ma zostać ogłoszone nazwisko jego przeciwnika. „Swoją sumienną pracą treningową i dotychczasowymi wynikami Tomek Nowicki zasłużył na walkę przed swoją publicznością. Jedno jego sportowe marzenie się spełnia, a kolejnym jest wywalczenie któregoś z regionalnych pasów dużej organizacji” – przyznał Grabowski.

Swego czasu blisko pojedynku o mistrzostwo świata był Robert „Mr. KO” Parzęczewski (26-2, 16 KO). Plany pokrzyżowała ubiegłoroczna porażka z dwukrotnym medalistą amatorskich MŚ Uzbekiem Sherzodem Khusanovem (22-3-1, 10 KO), ale częstochowianin odniósł w tym sezonie już jedno zwycięstwo.

Kolejne walki wśród profesjonalistów stoczą medaliści mistrzostw kraju Kamil Bodzioch (6-1-1, 2 KO), Kamil Kuździeń (5-0, 0 KO), Mateusz Rzadkosz (11-0-1, 3 KO) i Maksymilian Gibadło (4-0), a zadebiutuje torunianin Patryk Tołkaczewski, finalista turnieju Gromda 5 w boksie na gołe pięści. W amatorskim pięściarstwie był dwukrotnym złotym i dwukrotnym srebrnym medalistą MP w kadetach i juniorach.

Transmisja gali na żywo w TVP Sport

admin1Tymex Boxing Night 18. Sidorenko będzie boksowała 24 września o mistrzostwo Europy wagi lekkiej