by  in Aktualności, Gale

Wrzesiński Mistrzem Polski

Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO) pokonał w rewanżu Marka Laskowskiego (9-9-2, 1 KO), zdobywając przy okazji wakujący pas Mistrza Polski w wadze lekkiej.

Po pierwszej, nieco rozpoznawczej rundzie, od drugiej przewagę zyskał bardziej doświadczony i utytułowany „Wrzos”. Końcówkę drugiej odsłony zaakcentował długim prawym krzyżowym, jakim posłał przeciwnika na deski. W trzeciej dołożył jeszcze kilka lewych sierpów z defensywy, powiększając tylko przewagę.

Niestety wraz z upływem czasu, gdy obaj poznali swoje sztuczki i opadła nieco adrenalina, poziom tego pojedynku spadł. Obaj wyjątkowo sobie nie pasowali, co sprawiło, że w ringu było sporo klinczów i chaosu. Laskowski miał swój moment w siódmej odsłonie, ale po tym jak trafił najpierw prawym, a za moment lewym sierpem, zamiast ruszyć do przodu, nie wiedzieć czemu cofnął się i znów wiało nudą. W ósmej rundzie „Wrzos” obszerne sierpy zmienił na ciosy proste i od razu przyniosło to skutek w postaci kilku trafionych prawych. W ostatnich minutach fajerwerków też nie było, a gdy zabrzmiał ostatni gong, sędziowie wyjątkowo zgodnie punktowali przewagę Wrzesińskiego w stosunku 97:92.

źródło: bokser.org

adminWrzesiński Mistrzem Polski