by  in Aktualności, Fight, Gale

” Złotów Boxing Night ” – Kamil Kuździeń: muszę wspiąć się na wyżyny, by znokautować Razhyka

To nie będzie spacerek… Muszę wspiąć się na wyżyny, by znokautować piątkowego (19 maja) rywala

– mówi Kamil “Kundzia” Kuździeń (8-0, 3 KO) przed walką z Artemem Razhykiem (1-0-1, 1 KO) na gali “Złotów Boxing Night” w Złotowie. Transmisja w TVP Sport. Bilety na eBilet.pl.

Pięściarz Tymex Boxing Promotion jest niepokonany na zawodowych ringach, a 3 ostatnie pojedynki wygrał przed czasem. W Wielkopolsce Kamil Kuździeń zmierzy się z Artemem Razyikiem, który niedawno zremisował z utytułowanym kickboxerem Rafałem Dudkiem.

– Jestem zadowolony ze swojej formy i chcę coraz lepszych przeciwników, a z nimi chciałbym też wygrywać przed upływem ostatniego gongu. Artem pokazał, że ma duże umiejętności i na pewno będzie trudnym rywalem. Z bardzo dobrej strony już się pokazał w dwóch swoich walkach w Polsce. Widać, że ma duże “zaplecze” z boksu amatorskiego – powiedział częstochowianin Kamil Kuździeń.

Pojedynek został zakontraktowany na dystansie 6 rund w umownym limicie 75 kg. – Pewnie, że wolałbym ósemkę, ale Ukrainiec nie walczył jeszcze szóstki. Generalnie najważniejsza będzie po prostu dobra, emocjonująca walkę, która rozgrzeje publiczność – dodał Polak.

W poprzednim pojedynku Kamil Kuździeń znokautował w Radomsku Serba Nikolę Vlajkova. – Walka wyglądała w ten sposób, że rozpracowywaniem go powoli. Taki był plan, żeby skończyć przed czasem i tak faktycznie się stało – przyznał.

Podopieczny trenera Grzegorza Krawczyka, z którym od lat współpracuje Robert “Arab” Parzęczewski, ma nadzieję na kolejne, częstsze występy w wadze średniej. – Nabrałem tężyzny, więc to jest moja kategoria. Bardzo dobrze mi się współpracuje z nowym sztabem szkoleniowym. Przed tą walką mieliśmy pełne 3 miesiące na przygotowania.
Od ponad 2 lat Kamil Kuździeń nie boksował z żadnym rodakiem. Jakie są plany? – W Polsce chcę mieć z kim sparować, a bić się zamierzam z zagranicznymi zawodnikami, którzy reprezentują też trochę inny poziom – zaznaczył.

W najbliższy piątek na “Złotów Boxing Night” zawodowe pojedynki stoczą m.in. Łukasz Maciec, Tomasz Nowicki (rywalem były Mistrz Świata Interim WBA Johan Perez) i Vasyl Halych. W gronie “profi” zadebiutuje Paweł Brach, wielki talent, medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

admin1” Złotów Boxing Night ” – Kamil Kuździeń: muszę wspiąć się na wyżyny, by znokautować Razhyka